[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

پروتکل‌های‌بهداشتی در برگزاری نمازهای جماعت با جدیت رعایت شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در جلسه شورای اقامه نماز استان که با حضور اعضا شورا و ارتباط ویدئو کنفرانسی با فرمانداران برگزار شد، عنوان کرد: با توجه به اینکه محوریت موضوع نماز در سال جاری نماز و مدرسه و نماز و دانش‌آموز است فرمانداران و اعضا ستاد همه ادارات و نهادها، آموزش و پرورش باید کمک کنند تا این امر مهم به بهترین نحو تحقق یابد. معاون استاندار فارس تأکید کرد: همه امکانات شهرستان‌ها باید در خدمت گسترش فرهنگ اقامه نماز قرار گیرد و  از شیوه‌های اثرگذار همچون زبان هنر، محبت،  اخلاق خوب، شرح صدر استفاده شود چرا که روش‌های‌آمرانه تأثیری بر تشویق افراد برای اقامه نماز نخواهد داشت. قاسم‌پور خطاب به دست اندرکاران اقامه نماز و فرمانداران از آنها خواست از فرصت‌های‌توسعه و ترویج همچون ‌پیام‌های رهبری و اجلاسیه‌ها و عزم جدی دولت در ترویج فرهنگ نماز، دستورالعمل ۱۲ بندی وزارت کشور، قوانین حمایتی نماز و وجود نیروهای متعهد و علاقه‌مند به نماز در سطح شهرستان‌ها و استان  استفاده کنند.
استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، صدا و سیما، فضای مجازی، شبکه‌های‌اجتماعی برای ترویج نماز از دیگر مواردی بود که رئیس شورای اقامه نماز استان فارس به آن اشاره کرد. وی با اشاره به اینکه نماز و مدرسه موضوع محوری سال جاری برای توسعه فرهنگ اقامه نماز است، خاطرنشان کرد: هیئت‌های‌اندیشه‌ورز با همکاری ستاد اقامه نماز در مدارس تشکیل شوند و این موضوع همه مدارس دولتی و غیر انتفاعی را پوشش دهد.
وی از دست اندرکاران مدارس خواست، دانش‌آموزان را در زیباسازی و مدیریت و نمازخانه‌ها و اقامه اذان مشارکت دهند. قاسم‌پور با اشاره به شیوع بیماری کرونا بر لزوم رعایت پروتکل‌های‌بهداشتی در برگزاری نماز جماعت در ادارات و مدارس تأکید کرد.
معاون استاندار فارس همچنین تأکید کرد: رؤسای آموزش و پرورش، مدیران و معلمان با هدف ایجاد پیوند عمیق بین خانه، مدرسه و مسجد هم پیمان شوند.
 وی همچنین بیان کرد: توجه به مسئله نماز باید درجدول ارزیابی معلمان مورد توجه مدیران باشد.
توجه مدیران به اینکه ساعت جلسات با زمان نماز تداخل نداشته باشد، استفاده از ظرفیت خیرین برای برپایی و یا ترمیم مساجد، نماز خانه‌های‌بین راهی و نمازخانه‌های‌مدارس، تلاش برای برگزاری اجلاس نماز در شهرستان‌ها با همکاری فرمانداران ائمه جمعه و جماعات، مأمور شدن تیم‌های‌تخصصی برای تولید محتوای جذاب و مناسب با تکنولوژی‌های‌روز از دیگر مواردی بود که قاسم‌پور بر لزوم توجه به آنها در شورای اقامه نماز استان تأکید کرد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی