[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

پرداخت ۷۰ درصدی تسهیلات کرونا در حوزه فرهنگ و هنر فارس، روزنامه شیراز نوین

200 میلیارد تومان تسهیلات 4 درصد دولت از طریق صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کمک به فرهنگ و هنر به زودی به اعضای این صندوق پرداخت خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس که برای پاسخگویی تلفنی به پرسش‌های شهروندان به مرکز سامد دولت رفته بود، گفت: با توجه به خسارت‌های کرونا در زمینه‌های فرهنگ و هنر، دولت همچون دیگر زمینه‌های اقتصادی از این حوزه نیز پشتیبانی نمود و همه رشته‌های فرهنگی و هنری شامل تسهیلات کرونا شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: در استان فارس تا امروز یک‌هزار و 96 پرونده برای دریافت این تسهیلات تشکیل شده که تا کنون نزدیک به 70 درصد آن پرداخت گردیده است.
 وی بیان کرد: دیگر پرونده‌ها نیز پس از تکمیل به بانک فرستاده شد و روند بانکی خود را برای دریافت این تسهیلات می‌گذرانند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با اشاره به وام‌های در نظر گرفته شده برای سرپا نگه داشتن فعالان حوزه فرهنگ گفت: وام‌های 12 درصدی 15 تا 16 میلیون تومانی بدون ضامن نیز از دیگر کمک‌های دولتی به آموزشگاه‌های آزاد هنری، مؤسسات فرهنگی و هنری، هنرمندان و فرهنگ‌ورانی است که از آغاز همه‌گیری بیماری کرونا دچار آسیب شده‌اند، بود که پرونده‌های درخواست‌کنندگان این وام‌ها نیز به بانک فرستاده شد.
 سهرابی ادامه داد: تسهیلات دیگری نیز برای رونق اشتغال در قالب وام تبصره 18 بود که 11 میلیارد تومان برای استان فارس بود. در این طرح نیز بیش از 40 درخواست داشتیم که پس از بررسی این درخواست‌ها در شورای اشتغال اداره کل به بانک «آینده» معرفی شدند. در این طرح برخی مشکلاتی وجود داشت که با پیگیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به زودی پرداخت خواهند شد.
 وی ادامه داد: 200 میلیارد تومان تسهیلات 4 درصد دولت از طریق صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کمک به فرهنگ و هنر به زودی به اعضای این صندوق پرداخت خواهد شد.
سهرابی تأکید کرد: سه ماه بیمه صندوق حمایت از نویسندگان، هنرمندان و روزنامه‌نگاران در فارس برای بیش از 2 هزار نفر هنرمندان بیمه شده نیز پرداخت شد که سهم فارس 200میلیون تومان برای سهم بیمه‌ای بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: 200 میلیارد تومان دیگر هم به صورت بلاعوض برای هنرمندانی که در تنگنای مالی قرار دارند در نظر گرفته شده تا پس از شناسایی و بررسی‌های لازم، پرداخت شود.
 وی اعلام کرد: پیگیری‌ها و مذاکراتی برای مسکن اصحاب رسانه، با مسکن و شهرسازی انجام دادیم که ویژگی این طرح به زودی اعلام خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی