[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

۵ مهر؛ آخرین فرصت استفاده از تخفیف ۱۷ درصدی است ، روزنامه شیراز نوین

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز از مهلت باقی مانده برای بهره‌مندی از تخفیف 17 درصدی عوارض و صدور پروانه‌های‌ساختمانی خبر داد.
محمد هادی هاشم‌پور با اشاره به مصوبه کاهش عوارض شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط گسترش ویروس کرونا و تأثیر مستقیم آن بر اقتصاد شهر، رکود موجود و همچنین کاهش چشمگیر درآمدهای شهرداری‌های‌کشور،لایحه تشویقی عوارض ساختمانی با هدف اعمال سیاست‌های‌تشویقی و حفظ انضباط اقتصاد شهری به تصویب شورای اسلامی شهر شیراز رسید که بر این اساس 5 مهرماه آخرین فرصت استفاده از کاهش 17 درصدی عوارض ساختمانی شهرداری شیراز در نظر گرفته شده است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز ضمن تأکید بر اهمیت این مصوبه، آن را نشانه انعطاف پذیری مدیریت شهری شیراز برای انطباق با شرایط بحران اقتصادی دانست و اظهار کرد: اکنون درآمدهای شهرداری‌های‌کشور بویژه در سطح کلانشهری، از چند منظر با کاهش مواجه است؛ بطوری که محدودیت ترددها و فاصله‌گذاری‌های‌اجتماعی از یک سو و چشم انداز مبهم اقتصادی از سوی دیگر، باعث شد که درآمدهای شهری بویژه در ماه‌های‌پایانی سال گذشته و ابتدای سال جاری که همواره بطور معمول زمان طلایی مراجعات سرمایه گذاران ساختمان و مؤدیان بوده است شکلی نابسامان و پر رکود را به خود بگیرد.
وی به تأثیر تعطیلی بسیاری از مشاغل از جمله مشاغل مرتبط با صنعت ساختمان اشاره کرد و افزود: بخش مهم دیگر آسیب درآمدی نیز ناشی از تعطیلی و رکود سنگین اقتصادی این ماه‌ها بر اثر سیاست قرنطینگی اجتماعی و محدودیت فعالیت‌های‌صنوف و به تبع آن کاهش درآمدهای دولت و شهرداری‌ها از محل اخذ مالیات بر ارزش افزوده بوده است و تصمیات نهادهای فرادست بویژه ستاد ملی مبارزه با کرونا نظیر بخشودگی و تعویق  اخذ مالیات‌ها، اجاره بهاء و عوارض، نیز مشکلاتی برای تحقق بودجه‌های‌مصوب ایجاد نموده است که به رغم آن‌ها شهرداری شیراز و شورای پنجم در جهت احترام به شهروندان، سیاست همدلی و مدارا را در پیش گرفتند. معاون شهردار شیراز در ادامه به ضرورت این مصوبه پرداخت و خاطرنشان کرد: در راستای برون رفت از بحران اقتصادی شهر و کمک به کسب و کارهای مرتبط با ساخت و ساز و با توجه به نامگذاری سال جهش تولید و  لزوم حمایت  از آسیب‌دیدگان بخش ساختمان، این مصوبه اجرا گردید که در آن مشوق‌هایی برای ایجاد انگیزه در فعالان و سرمایه‌گذاران صنعت ساخت و ساز از جمله کاهش پلکانی بهای عوارض و صدور پروانه‌های‌ساختمانی لحاظ گردیده و هم اینک در حال اجراست. هاشم‌پور اعمال تخفیفات عوارض ساختمانی را فرصتی تشویقی برای سرمایه گذاران بخش مسکن دانست و افزود: در راستای بازگشایی معابر، توجه به بهسازی بافت‌های‌فرسوده و همچنین ساماندهی سکونت گاه‌های‌غیر رسمی از طریق حمایت از تولید و عرضه مسکن، مدیریت شهری شیراز این مصوبه را اجرایی نموده‌اند.
وی در پایان ضمن تأکید بر کاهش 17 درصدی عوارض ساختمانی،آخرین مهلت استفاده از آن را 5 مهرماه اعلام و تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز، این میزان از شش مهر تا پنج آذرماه سال‌جاری به 14 درصد تقلیل خواهد یافت. لذا از کلیه سرمایه‌گذاران ساختمان و سازندگان مسکن دعوت می‌شود تا از فرصت باقی مانده و بهرمندی از تخفیف 17 درصدی استفاده نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی