[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

نمونه استارشیپ به ارتفاع ۶۰ هزار فوتی پرواز می‌کند، روزنامه شیراز نوین

الون ماسک اعلام کرد نسخه آتی موشک استارشیپ حدود یک هفته دیگر تکمیل می‌شود و نخستین پرواز در ارتفاع ۶۰ هزار فوتی را انجام می‌دهد و به زمین بر می‌گردد.
به گزارش خبرگزاری مهر  به نقل از انگجت،  به نظر می‌رسد اسپیس ایکس آزمایش‌های‌پرش کوتاه استارشیپ را تکمیل کرده است. الون ماسک مدیر ارشد اجرایی این شرکت، اعلام کرده نمونه اولیه SN۸ استارشیپ حدود یک هفته دیگر تکمیل می‌شود و برای نخستین بار در ارتفاع بالا پرواز می‌کند و به زمین بر می‌گردد.
اسپیس ایکس پس از تکمیل فرایندهای ایمنی و تست‌های‌احتراق استاتیک، سفری در ارتفاع ۶۰ هزار فوتی را برای موشک برنامه‌ریزی کرده است.
اکنون این وسیله نقلیه فضایی باله و دماغه نیز دارد. در نمونه‌های‌SN۶و SN۵ این موشک وزن دماغ طوری شبیه‌سازی شده بود تا مشابه نمونه واقعی باشد و البته نمونه‌های‌مذکور  باله نداشتند.
هنوز مشخص نیست SN۸ چه زمان برای نخستین بار پرواز می‌کند. البته با توجه به موفقیت تست‌های‌زمینی زمان پرواز آن نیز مشخص می‌شود. این درحالی است که اسپیس ایکس در اوایل ماه فوریه درخواست انجام یک پرواز در ارتفاع بالا را به مقامات ارائه کرد. انجام این پرواز نقطه عطفی برای اسپیس ایکس به حساب می‌آید و گام مهمی در پروژه‌های‌سفر به اعماق فضا است.‌ هرچند پرواز به ارتفاع ۶۰ هزار فوتی سفر به فضا نیست، اما رسیدن به چنین ارتفاعی نشان می‌دهد استارشیپ قابلیت‌های‌بیشتری دارد. همچنین این پرواز آخرین گام قبل از ارسال آن به مدار زمین به حساب می‌آید. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی