[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

برترین‌های مسابقات دوگانه بانوان و آقایان فارس معرفی شدند، روزنامه شیراز نوین

پیکارهای دوگانه قهرمانی استان فارس در بخش بانوان و آقایان با تعیین نفرات برتر پایان یافت.
سرپرست هیئت ورزش سه گانه استان فارس یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: این رقابت‌ها که در بلوار سردار شهید قاسم سلیمانی شهرک صدرا شیراز برگزارشد، ۶۰ ورزشکار از استان فارس با هم به رقابت پرداختند.
رضا مفتاحی ادامه داد: در بخش مردان و در رده بزرگسالان، دانیال رضایی، عظیم ذوالفقاری و علیرضا عبدی هر سه از شیراز به صورت مشترک مقام نخست کسب کردند، نیما جمشیدی اردکانی از سپیدان  و محمد مهدی ارسلان‌پور از جهرم  هم به ترتیب مقام‌های‌دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
وی اضافه کرد: همچنین در بخش بانوان فاطمه باقری‌پور، فاطمه صفوی و مدینه عاشوری هر سه از شیراز به ترتیب مقام‌های‌اول تا سوم را کسب کردند و در رده نوجوانان شادی کشاورز از پاسارگاد بر سکوی قهرمانی ایستاد.
سرپرست هیئت ورزش  سه گانه افزود: مهدی سعیدی از  جهرم، امید اسماعیلی  از لامرد   و علی گلی‌پور از شیراز به ترتیب سکوی اول تا سوم رده جوانان را فتح کردند و در رده نوجوانان مرتضی کوهمال از جهرم نشان طلا را بر گردن آویخت، محمد سام قدیری از شیراز نشان نقره گرفت و علی امیری از شیراز  مدال برنز به خود اختصاص داد.
مفتاحی ادامه داد: ورزشکاران شرکت کننده  در این مسابقات ابتدا مسیر ۵ کیلومتری را  دویدند و سپس ۲۰ کیلومتر از مسیر مسابقه را با دوچرخه رکاب زدند و در پایان هم  مسیر ۲  کیلومتر و ۵۰۰ متری را طی کردند تا به خط پایان رسیدند.
وی بیان کرد: این ورزش از رشته‌های‌المپیکی است از این رو سعی کردیم این رقابت‌ها را با کیفیت خوبی بر گزار کنیم ضمن اینکه مسایل بهداشتی مربوط به پروتکل  بیماری کرونا نیز رعایت شد. 
سرپرست هیئت سه گانه همچنین اشاره کرد: با فدراسیون ورزش سه گاه مکاتبه کرده‌ایم تا مسابقات سه گانه قهرمانی کشور به میزبانی جهرم در این شهرستان برگزارشود البته این امر مشروط به  موافقت مدیر کل ورزش و جوانان است و امیدواریم این امر محقق شود ضمن اینکه در هفته تربیت بدنی که مهرماه انجام می‌شود مسابقات استانی در رده نونهالان و نوجوانان برگزار می‌شود.
به گزارش ایرنا رشته ورزشی سه گانه یا تری اتلون ( triathlon)   یکی از رشته‌های‌المپیکی جذاب و طاقت فرساست که ورزشکاران این رشته باید ۱۵۰۰ متر شنا، ۴۰ کیلومتر دوچرخه‌سواری و ۱۰ کیلومتر دو صحرانوردی را به صورت متوالی انجام دهند.
این رشته برای بانوان در ایران دوگانه است که شامل دوچرخه سواری و دو و میدانی است.
علی لطفی ورزشکار این رشته در  استان فارس است که  در سال ۹۴ به همراه تیم ملی سه گانه امید ایران  مدال برنز آسیا را کسب کرد، او چندین مقام کشوری هم در کارنامه دارد.
همچنین مژگان کاویانی از فارس در سال ۹۱ در مسابقات جوانان آسیا که در فیلیپین برگزار شد، مدال برنز را به خود اختصاص داد و ساناز پرهیزی دیگر بانوی فارسی هم در سال  ۹۵ در مسابقات غرب آسیا که در کشور اردن برگزار شد بر سکوی سوم ایستاد که این امر نشان دهنده وجود استعدادهای زیاد  این استان است اما در سال‌های‌اخیرفعالیت خوبی در این رشته سخت صورت نگرفته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی