[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۲
  • دوره جدید

بازار مملو از احتکار و فشار ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شراز نوین به نقل از ایسنا، رئیس اداره بازرسی و مبارزه با قاچاق کالای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: پرونده‌ای به ارزش ۶ میلیارد ریال برای شرکت‌های پخش متخلفی که اقدام به فروش اجباری کالا کرده بودند تشکیل شده است.
حمیدزارع سه‌شنبه ۲۵ شهریور در جمع خبرنگاران گفت: بعد از آنکه گزارش‌های مردمی در خصوص فروش اجباری کالا توسط سه شرکت پخش به فروشگاه‌های موادغذایی و بهداشتی محرز و تائید شد، پرونده‌ای برای متخلفان تنظیم و به تعزیرات حکومتی فارس ارجاع شده است.
زارع گفت: این شرکت‌های پخش متخلف، صاحبان سوپرمارکت‌ها را مجبور می‌کردند که در کنار خرید روغن خوراکی، کالاهایی نظیر رب گوجه‌فرنگی، تن ماهی، چای، مواد شوینده و ... را خریداری کنند.
او با بیان اینکه تخلف سه شرکت پخش در این زمینه قطعی شده است، گفت: براساس برآورد کارشناسان اداره بازرسی سازمان صمت فارس، میزان تخلف انجام شده بالغ بر ۵ میلیارد و ۹۷۸ میلیون ریال بوده است.
رئیس اداره بازرسی و مبارزه با قاچاق کالا سازمان صمت فارس با یادآوری اینکه سامانه ۱۲۴ آماده دریافت گزارش‌های مردمی در خصوص هرگونه تخلف صنفی است، از صاحبان و مدیران واحدهای صنفی نیز درخواست کرد که در صورت مشاهده تخلفی نظیر فروش اجباری کالا، موضوع را ضمن تماس با این سامانه، اطلاع رسانی کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی