[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۲
  • دوره جدید

پیشتازی ارتش در مقابله با کرونا، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
نشست خبری فرماندهی ارشد نظامی ارتش در منطقه فارس به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با اصحاب رسانه برگزار شد.
امیر سرتیپ دوم ابوالقاسم رضایی صبح سه‌شنبه ٢٥‌شهریورماه در یک کنفرانس خبری با تشریح ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان فارس ۳۴ برنامه کلان به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در دستور کار دارد که از این تعداد ۱۰ برنامه به ‌صورت شاخص و ویژه اجرا می‌شوند. وی با بیان این که این برنامه‌ها  از ۳ خرداد آغاز شده و در دهه آخر شهریورماه شانزدهمین هفته خود را پشت سر می‌گذارد، اظهار داشت: به دلیل شیوع کرونا و رعایت کامل پروتکل‌های‌بهداشتی در سال جاری برنامه‌های‌گرامی داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس به صورت ویژه و متفاوتی در دستور کار قرار گرفته است. 
به همین دلیل رژه ارتش در ۳۱ شهریورماه که به‌میزبانی ارتش بود به دلیل شرایط کرونا در سال جاری برگزار نخواهد شد و با ویژه برنامه‌های‌دیگری یاد و خاطره دفاع مقدس را زنده نگه می‌داریم.
فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویر احمد در ادامه خاطر نشان کرد: همچون گذشته، برنامه‌های هفته دفاع مقدس از ۳۱ شهریورماه به صورت رسمی آغاز خواهد شد و همزمان با سراسر کشور، مراسم پاسداشت این ایام با سخنرانی رهبر معظم انقلاب است به ‌صورت ویدئو کنفرانس خواهد بود. این برنامه در باغ موزه دفاع مقدس استان فارس پخش می‌شود.
امیر سرتیپ رضایی در بخش دیگری از سخنان به برگزاری برنامه‌های‌هفته دفاع مقدس در استان فارس اشاره کرد و بیان داشت: به‌همت ارتش ۳ نمایشگاه  بزرگ در هفته دفاع مقدس در شیراز برپا می‌شود. 
یک نمایشگاه دستاوردهای ارتش در باغ موزه دفاع مقدس را به نمایش گذاشته و نمایشگاه دوم در پایگاه نیروی هوایی با نمایش تجهیزات جنگی ارتش رونمایی خواهد شد و نمایشگاه سوم نیز در باغ عفیف‌آباد است. البته نمایشگاه باغ عفیف آباد به صورت دایمی و در تمامی طول سال برپا است که به مناسبت چهلمین سالگرد  دفاع مقدس، تجهیز آن را به صورت ویژه در دستور کار داریم. این فرمانده ارشد ارتش با اشاره به رعایت کامل پروتکل‌های‌بهداشتی در برگزاری مراسم‌ها و نمایشگاه‌ها گفت: به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا در جامعه، بازدید از این نمایشگاه‌ها به‌صورت محدود خواهد بود و تنها با حضور برخی از مسئولان، نخبگان و مسئولان سازمان‌ها و نهادها برگزار می‌شود و بسترهایی مهیا شده که اقشار مختلف جامعه در بستر فضای مجازی بتوانند از آنها دیدن کنند.
امیر سرتیپ رضایی در بخش دیگری از سخنان خود به برپایی رزمایش‌های‌همدلی و کمک‌های مؤمنانه توسط کارکنان ارتش جمهوری اسلامی در استان فارس اشاره کرد و بیان داشت: در کنار برگزاری نمایشگاه‌ها و دیگر ویژه برنامه‌های‌گرامی داشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، مراسم‌هایی به منظور تجلیل از ۵ هزار نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس ارتش، خانواده شهدا، رزمندگان دوران دفاع مقدس، برگزاری مسابقات تیراندازی در میان یگان‌های مختلف، مسابقات همدلی مدیران، مسابقات تیراندازی مدیران ارشد استان، غبارروبی گلزار شهدا، دیدار و سرکشی از خانواده معزز شهدا، تجلیل از مدافعان سلامت، عیادت از جانبازان بستری در بیمارستان‌ها است که توسط فرماندهان ارتش در هفته دفاع مقدس صورت می‌گیرد.
وی در ادامه از امضای تفاهم‌نامه‌هایی با رسانه ملی فارس به منظور تولید محتوای فاخر و شناسایی اسطوره‌های‌دفاع مقدس خبر داد و افزود: ساخت سریال شهید دوران و مستند زندگی‌نامه امیرسیاری با همکاری صدا و سیمای مرکز فارس در هفته دفاع مقدس انجام می‌پذیرد. 
همچنین در این هفته برنامه‌هایی نظیر دیدار با نماینده محترم ولی‌فقیه و امام جمعه شیراز، برگزاری محافل انس با قرآن، برگزاری مسابقات فرهنگی در قالب رقابت‌های ‌مقاله‌نویسی، عکس، داستان‌نویسی، شعر، معرفی چهره‌های برتر و مصاحبه با فرزندان کارکنان در زمینه‌های علمی، رویدادهای ورزشی و هنری، برنامه پیاده‌روی خانوادگی در هفته دفاع مقدس با رعایت پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی، برپایی نمایشگاه عکس مردم‌یاری ارتش در حوادثی که در سال‌های اخیر رخ داد، برپایی مسابقات ورزشی و غیره از دیگر برنامه‌های ارتش در هفته دفاع مقدس است.
فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویر احمد از عزم جدی ارتش برای پیشگیری از شیوع کووید 19 و رعایت کامل پروتکل‌های‌بهداشتی خبر داد و افزود: حوشبختانه به دنبال رعایت کامل موازین بهداشتی و اسلوب پیشگیری در سطح یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی در استان فارس آمار ابتلا بسیار کم بوده و هیچ مرگ و میری به دلیل ابتلا به کرونا نداشته‌ایم که شاید دلیل آن به رعایت نخستین دستورالعمل‌های پیشگیری از شیوع کرونا در مجموعه ارتش باشد. 
در همین راستا بسیاری از برنامه‌های جمعی یگان‌های نظامی ارتش نظیر مراسم‌های‌صبحگاه، اقامه نماز جماعت و ورزش‌ که همواره تأکید زیادی برای برپایی آن داشتیم با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا تعطیل شده است.
وی در ادامه به دیگر برنامه ارتش در چهلمین سالگرد دفاع مقدس اشاره کرد و کفت: رزمایش گسترده‌ای برای اولین بار در شیراز در منطقه دارنگون  همزمان با سالروز عملیات ثامن‌الائمه در روز ۵ مهرماه برگزار خواهد شد. همچنین یکی دیگر از برنامه‌های ما در ایام هفته دفاع مقدس تجلیل از مدافعان سلامت و جامعه پزشکی است که در خط مقدم مبارزه با بیماری ایستاده‌اند. این برنامه با حضور فرماندهان و مسؤلان و همراهی گروه رزم‌نوازان ارتش در مقابل بیمارستان‌هایی که در امر درمان بیماران کرونا پیشگام بودند، برگزار خواهد شد و در حاشیه آن ارتش مراتب سپاسگزاری خود را به جامعه درمان با اهدای گل اعلام می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی