[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۶
  • دوره جدید

مشارکت مردمی مهم‌ترین راه پیشگیری از وقوع جرم است، روزنامه شیراز نوین

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان، گفت: یکی از مهم‌ترین راه‌های‌پیشگیری از وقوع جرم، بهره‌گیری از ظرفیت مشارکت‌های مردمی است که باید در جامعه نهادینه شود.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «کاووس محمدی» در جلسه تعاملی با مجمع نهادهای مردمی شیراز، بیان کرد: رویکردی که در نیروی انتظامی حاکم است، جامعه محوری و برای تأمین نظم و امنیت است و تعامل پلیس با شهروندان در دستور کار قرار دارد تا شاهد برقراری امنیت مطلوب‌تر در جامعه باشیم.
وی افزود: برنامه‌های‌خوبی در سطح استان از سوی نیروی انتظامی در این حوزه انجام شده و اثرات بسیار خوبی هم در ایجاد امنیت داشته که یکی از گام‌های‌برداشته شده، بحث امنیت محلات محور است. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه طرح شورای معتمد پلیس در راستای حل مشکلاتی همچون اختلافات ملکی، همسایگی، خانوادگی و .... است، تصریح کرد: اجرای این طرح موجب کاهش هزینه‌های‌مادی و معنوی برای دستگاه قضائی خواهد بود.
سرهنگ «محمدی» از دیگر موارد حائز اهمیت این طرح را پیشگیری از وقوع جرم عنوان کرد و گفت: از آنجا که یکی از وظایف خطیر پلیس تأمین امنیت جامعه می‌باشد، لذا همراهی و همکاری معتمدین محلات با پلیس در ارتقاء امنیت نقش به سزایی دارد.
وی از برگزاری جلسات ماهیانه پلیس و معتمدان محلی در قالب طرح امنیت محله محور خبر داد و یادآور شد: در هر بخشی که مردم احساس می‌کنند می‌توانند به نیروی انتظامی کمک کنند، پذیرای آنها هستیم تا بتوانیم با کمک‌ آنان در راستای ارتقاء احساس امنیت عمومی دستاوردهای بهتری کسب کنیم. معاون اجتماعی پلیس فارس در بخش دیگری از سخنان خود، همکاری خیرین در عرصه امنیت را نمادی از مشارکت مردم در توسعه نظم دانست و تأکید کرد: همکاری خیران در این زمینه نقش مهمی در افزایش ضریب امنیتی دارد که باید در سطح استان،  فرهنگ خیرین امنیت‌ساز نهادینه شود و زمینه همکاری و تعامل مردم با پلیس افزایش یابد.
سرهنگ «محمدی» با بیان اینکه با همکاری یکدیگر می‌توانیم مشکلات را شناسایی و برای رفع آنها و ایجاد امنیت پایدار گام برداریم، خاطر نشان کرد: وجود سرمایه اجتماعی مردمی در پلیس، سبب همبستگی ملی، توسعه پایدار، افزایش کنترل  آسیب‌های اجتماعی، ارتقاء احساس امنیت و افزایش مسئولیت اجتماعی در جامعه می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی