[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور گزینش می‌شود، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: پس از تصویب طرح اصلاح قوانین انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها، تا آبان‌ماه این طرح‌ها را به صحن می‌بریم تا تعیین تکلیف شوند.
جلال رشیدی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اصلاح قوانین انتخاباتی، اظهار داشت: برای اصلاح قانون انتخابات شوراها طرحی در کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تهیه شده و ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد که از مجلس دهم این موضوع را دبنال کرده، به عنوان مسئول پیگیری در کمیسیون انتخاب شده است.
عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در تشریح ویژگی‌های طرح مربوط به اصلاح قانون انتخابات شوراها، بیان کرد: ویژگی اصلی این طرح آن است که انتخابات شوراها را به سمت و سویی می‌برد که افراد متخصص، به شوراها راه پیدا کنند.
وی با بیان اینکه کار در شوراهای شهر تخصصی است، افزود: برای فعالیت در شورای شهر، افراد متخصص باید انتخاب شوند.
رشیدی‌کوچی با بیان اینکه اولویت بعدی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها، اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری است، ادامه داد: پس از به سرانجام رسیدن این دو قانون، برای اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی نیزبرنامه داریم که البته برای این موضوع هنوز وقت هست.
نماینده مردم مرودشت و پاسارگاد و ارسنجان با بیان اینکه پس از تصویب طرح اصلاح قوانین انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها، تا آبان‌ماه این طرح‌ها را به صحن می‌بریم تا تعیین تکلیف شوند، گفت: یکی از مباحثی که از اهمیت بالایی برخوردار است، بحث شرایط ورودی برای ثبت نام در انتخابات است. وی افزود: در ادوار گذشته انتخابات ریاست‌ جمهوری، هر کسی با هر مسلکی می‌توانست ثبت‌نام کند و همین امر مستمسکی برای حمله یا تمسخر نظام بود که این موضوع را اصلاح می‌کنیم. رشیدی‌کوچی با بیان اینکه براساس قانون اساسی تنها افرادی که جز رجال سیاسی هستند، می‌توانند رئیس‌جمهور شوند، گفت: همانطور که برای انتخابات مجلس مدرک تحصیلی جز معیارها است و مانع از ثب‌ نام گسترده افراد می‌شود، در انتخابات ریاست‌جمهوری نیز می‌توان این کار را کرد و سابقه سیاسی افراد می‌تواند مدنظر گرفته شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی