[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

شیراز؛ منادی صلح و آزادی است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در نشست مقدماتی دومین کنگره بین‌المللی سلامت برای صلح و گرامیداشت روز جهانی صلح، گفت: آنچه در صلح برای توسعه و پیشرفت ملت‌ها حاصل می‌شود، هرگز در جنگ‌ها به دست نخواهد آمد و سرانجام هر جنگی، صلح خواهد بود، چه بهتر که جنگی نباشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر«عنایت‌الله رحیمی» با اشاره به «شیراز، مهد‌صلح و دوستی»، گفت: اندیشمندان خوب می‌دانند، در ایامی که جنگ‌های‌مختلفی در جهان، به ویژه نسل‌کشی‌های‌وحشتناکی که دریمن، افغانستان، عراق و فلسطین در جریان است، سخن گفتن از صلح، سخن از یک آرمان متعالی است، آرمانی که خودخواهی، زورگویی، بی عدالتی، زیادی طلبی و تجاوز به حقوق انسان ها در قالب کشورها و ملت ها، راه رسیدن به آن را دشوار کرده است. او بیان کرد: سرزمینی که به سبب داشتن آرمان‌های‌ارزشمندی همچون استقلال و آزادی‌خواهی، مورد شدیدترین تحریم‌های‌تاریخی قرار گرفته‌اند و حتی اجازه ورود دارو برای درمان بیماران به آنها داده نمی‌شود تا این بیماران به دست پزشکان شریف و حاذق ایرانی درمان شوند. 
استاندار فارس اظهار کرد: شیراز، شهر علما، عرفا، شعرا، ادبا، فلاسفه، هنرمندان، شهر حافظ و سعدی، ملاصدرا، شهری است منادی صلح و آزادی این آرمان متعالی که در آثار بزرگان فرهنگ و ادب آن بسیار تکرار شده، در ذهن و سرشت پاک مردمان آن نهادینه شده و از آنان مردمی فرهیخته، انسان‌های‌اندیشمند، صلح‌جو و آزادی‌خواه و آرمانگر ساخته است. دکتر رحیمی گفت: با تأسی به پیام‌های‌روشن صلح‌طلبی و نوع‌دوستی و با توسل به آموزه‌های‌دین رحمانی اسلام، دین دوستی و مهربانی و صلح سخن، اگر یک صدم هزینه‌هایی که برای جنگ ها و تجهیزات زرادخانه ها می‌شود، در راه صلح خرج شود، انسان‌ها در آسایش و آرامش بیشتری در مسیر تعالی و تکامل حرکت خواهند کرد. او ادامه داد: بیاییم منادی حق و عدالت، نوع‌دوستی و صلح‌طلبی برای محو همه جنگ افروزی‌ها و شرارت‌ها در جهان امروز و فردایمان باشیم.
نشست مقدماتی دومین کنگره بین‌المللی سلامت برای صلح و گرامیداشت روز جهانی صلح به صورت وبینار صبح بیست و هفتم شهریور با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، معاونان استانداری، دبیر علمی دومین کنگره بین‌المللی سلامت برای صلح، رئیس دانشکده پزشکی شیراز، مدیران و مسئولان ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی