[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

دلار باعث گرسنگی پرندگان شد ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- واحدهای دامداری استان فارس این روزها با مشکلاتی از جمله قیمت تمام شده شیر، قیمت تمام شده گوشت قرمز، چگونگی خرید گوشت از دامداران و کمبود نهاده‌های دامی روبرو هستند که معاون سازمان جهادکشاورزی فارس گفت: حل این موارد در حال پیگیری است.
این دامداران هفته گذشته نیز با حضور مقابل ساختمان استانداری فارس، خواستار پیگیری مطالبات‌شان از سوی مسئولان شدند.
استانداری فارس برای پیگیری مطالبات آنان با نمایندگان، تعاونی‌ها و اتحادیه دامداران استان نشستی برگزار کرد که نتیجه این نشست در قالب صورتجلسه‌ای تنظیم و مقرر شد پیشنهادها برای حل مشکلات از طریق ستاد مدیریت بحران استان به ستاد تنظیم بازار کشور ارائه شود.
کرامت‌الله کیومرثی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی فارس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در زمینه راهکارهای دنبال شده برای حل مشکلات دامداران استان گفت: حل یک سری از مشکلات به استان مربوط و حل برخی از مشکلات در اختیار استان نیست و باید در سطح ملی تصمیم‌گیری شود.
وی افزود: دامداران استان فارس در خصوص قیمت تمام شده شیر، قیمت تمام شده گوشت قرمز، چگونگی خرید گوشت از دامداران و کمبود نهاده‌های‌دامی اعتراض دارند.
وی ادامه داد: در این زمینه هفته گذشته نشستی با حضور نمایندگان، اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها دامداران با حضور مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس برگزار شد. معاون سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: دامداران در این نشست خواسته‌های‌خود را بیان کردند که در نهایت یک صورتجلسه تنظیم و بنا شد از طریق ستاد تنظیم بازار کشور بحث قیمت تمام شده تولیدات آنان پیگیری شود.
کیومرثی افزود: در بحث نهاده‌ها به رغم وجود مشکلاتی در سطح کشور، تا جایی که در توان داشتیم تلاش کردیم نهاده‌ها تأمین شود.
وی ادامه داد: در زمینه تأمین نهاده‌ها، نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی ارسال شده است تا سهمیه استان فارس افزایش پیدا کند.
معاون سازمان جهاد کشاورزی فارس همچنین با اشاره به مشکل چگونگی خرید گوشت از دامداران گفت: اداره کل پشتیبانی امور دام استان گوساله سه ساله و حتی ۵۰۰ کیلو به بالا را به قیمت ۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌کند. کیومرثی افزود: قرار شد از طریق اتحادیه و تعاونی دامداران رایزنی‌هایی صورت بگیرد و قراردادهایی با کشتارگاه‌ها بسته شود تا در این زمینه تسهیل شود. وی ادامه داد: بنا شد مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس صورتجلسه نشست با دامداران را تهیه و به ستاد تنظیم بازار کشور ارسال شود.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در مورد قیمت تمام شده شیر و گوشت قرمز نیز گفت: در نشست نمایندگان دامداران استان قیمت تمام شده شیر و گوشت قرمز اعلام و در صورت جلسه ذکر شد تا موضوع به ستاد تنظیم بازار کشور اعلام و در این زمینه تصمیم گیری شود. کیومرثی افزود: در بحث نهاده‌های‌دامی خبرهایی به گوش می‌رسد که ارز مورد نیاز تأمین شده و به زودی مشکلات در این زمینه حل می‌شود.
وی ادامه داد: مشکل‌ترین و اساسی‌ترین مشکلی که امروز داریم در بحث تهیه سویا برای واحدهای مرغداری است که مشکلاتی را از جمله گرسنگی پرندگان ایجاد کرده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی