[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

من رفتم، حالا بیایید و به این تیم کمک کنید، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در فاصله حدود یک ماه مانده به آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتسال، هفته گذشته اعلام شد که سرمربی چند فصل اخیر ارژن، از هدایت این تیم در فصل جدید انصراف داده است. 
حمیدرضا کمالی همواره توانست در این سال‌ها عملکرد خوبی از خود به جا بگذارد. اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، باید نگاهی بیاندازیم به فهرست بازیکنان این تیم در مقاطع مختلف. هر سال پس از پایان نیم فصل تعدادی از بازیکنان این تیم به دلایل مختلف جدا می‌شدند و نفراتی نیز در پایان فصل ارژن را به مقصد دیگری ترک می‌کردند. این اتفاق هر ساله به شکلی رخ می‌داد که اکثریت هواداران نسبت به بقای ارژن بدبین می‌شدند، اما کادر فنی ارژن هر بار، با بازیکنانی جدید و جوان پا به میدان می‌گذاشت و تحسین برانگیز ظاهر می‌شد.
حالا با رفتن حمید کمالی، وضعیت فنی این تیم هم مشخص نیست. این که آیا سایر نفرات کادر فنی در سمت خود باقی می‌ماند یا خیر؟ و اینکه سرمربیگری این تیم به چه کسی سپرده می‌شود و آیا نفر جدید می‌تواند مانند کادرفنی قبلی، با داشته‌های‌این تیم کنار بیاید یا خیر؟ بهرحال وضعیت ارژن مبهم‌تر و پیچیده‌تر از گذشته است و باید دید آنها در فصل جدید چگونه تیم‌داری خواهند کرد.
در همین ارتباط با حمیدرضا کمالی گفت‌و‌گویی انجام دادیم تا از علل جدایی او آگاه شویم. او در این ارتباط گفت: فکر می‌کنم زمان این رسیده بود که من از ارژن جدا شوم. حدود یک ماه هم تا آغاز لیگ باقی مانده و گفتیم زمانی کنار برویم که فرصت برای آماده‌سازی تیم برای شخص دیگری وجود داشته‌باشد. کسانی که ادعا  می‌کردند می‌توانند این تیم را جمع کنند، حالا فرصت برایشان فراهم شده، بیایند جلو!  من حدود ده، دوازده سال عضو این تیم و در غم‌ها و شادی‌هایش سهیم بوده‌ام. هم سقوط را با این تیم تجربه کردم و هم توانسته‌ام با تلاش بچه‌ها ارژن را به لیگ برتر بازگردانم، آن هم در سخت‌ترین فصل لیگ یک. با همت مهندس کریمی آن کار بزرگ را انجام دادیم و تیم را قهرمان لیگ یک کردیم اما پس از آن مشکلات ما آغاز شد. مشکلات بسیار زیادی که همه در جریان آن هستند و نیازی به تکرار آنها نیست. انواع و اقسام مشکلات را تجربه کردیم اما خدا را شکر که از همه آنها سربلند بیرون آمدیم.
 وی افزود : ما در هر فصل یک چالش بزرگ را تجربه کردیم.  نفرات زیادی را از دست دادیم اما توانستیم با بازیکنان بسیار جوان جای خالی آنها را پر کنیم و در آخر فصل سربلند باشیم. در همین فصل گذشته شاهد بودید که با چه کمبود بازیکنی در میانه فصل مواجه شدیم اما در پایان تیم را نگه داشتیم. کارهای بزرگی انجام دادیم ولی به چشم کسی نیامد. یک عده‌ای همیشه با حسن‌نیت کنار ما بودند اما عده زیادی هم بودند که حسن نیت نداشتند و دوست نداشتند موفقیت‌های‌این تیم را بزرگ جلوه دهند. ما در نیم فصل دوم سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشتیم و کار بزرگی انجام دادیم. کمبود مهره داشتیم و فقط محمد بیضایی‌نژاد را جذب کردیم که او هم در چند بازی آخر مصدوم بود و حضور نداشت. ما به جوانانی  بازی دادیم که کمتر کسی حاضر بود به آنها میدان بدهد.  کارنامه من مشخص است، من زحمات زیادی در این استان کشیدم اما یکی آمد بگوید دستت درد نکند؟ البته درست است من وظیفه ام را انجام دادم. در کنار دوست خوبی همچون مهندس کریمی  ترجیح دادم خیلی از پیشنهادات را رد کنم و همین جا بمانم.
سرمربی سابق ارژن می‌گوید : جالب است بدانید به یک نفر گفته‌اند بیا به تیم ارژن کمک کن، اما گفته مگر حمید کمالی این تیم را ول می‌کند که من بیایم به ارژن کمک کنم؟! خوب حالا من رفته‌ام! بیایید و به این تیم کمک کنید. شما ببینید سایر تیم‌هایی که از فارس در لیگ‌های‌مختلف کشور شرکت کردند، چه گلی به سر فوتسال این استان زدند؟ بنشینید کارنامه شان را نگاه کنید و ببینید آیا موفقیتی به دست آمده؟ اما ارژن با اینکه هر سال بودجه‌اش نسبت به سال گذشته کمتر شده، همچنان توانست خود را حفظ کند. من اگر نیم فصل دوم سال گذشته استعفا دادم به خاطر این بود که به خیلی‌ها که فقط ادعا دارند ثابت کنم که دل و جرأت پذیرفتن چنین تیمی را ندارند.
کمالی افزود: من میثم برمشوری را به شیراز آوردم.  بازیکنی که ۱۰ سال سابقه حضور در فوتسال کشور را دارد و همه جا بازی کرده ولی چرا همین که به تیم ما آمد برایش مشکل درست کردند؟ چه شد که درست دو روز مانده به آغاز مسابقات آن مسئله را به وجود آوردند؟ فقط در شیراز می‌دانستند کارت میثم برمشوری مشکل دارد. حتی خود من هم خبر نداشتم وگرنه با او قرار داد نمی‌بستیم،  اما سوال اینجاست که چه کسانی از همین شیراز چوب لای چرخ ما می‌گذاشتند؟ آقای سلیمانی دبیر سازمان لیگ به من به گفت که از شیراز به ما زنگ زدند و این مسئله را عنوان کردند. از این دست مسائل زیاد داشتیم که باعث خجالت است برای این استان.
آنها حتی بین من و آقای وحید نعمت‌الهی که جزو بزرگان باشگاه ارژن هستند، اختلاف انداختند و باعث ایجاد کدورت‌هایی شدند. کارشان همین است و هیچ علاقه‌ای هم به فوتبال این شهر ندارند و می‌خواهند این تفرقه‌ها را ایجاد کنند و باعث عدم موفقیت سایرین شوند.
کمالی در ادامه گفت: با آن همه بازیکنانی که در نیم فصل اول سال گذشته از دست دادیم چه کسی می‌توانست به کار با آن تیم ادامه دهد آیا کسی بود که بتواند به بازیکنی مثل داوود خسروی  فیکس میدان بدهد؟ یا بازیکنی مثل علی عرب‌زاده که از  زیر ۲۳ سال افغانستان آوردم. به من می‌گفتند چرا به  بازیکنان جوان شیرازی میدان نمی‌دهی؟ بله من به بازیکنی که می‌خواست پول بدهد و بازی کند میدان نمی‌دادم اما از فقیرترین محله‌های‌شیراز بازیکنان جوانی را آوردم و به آنها میدان دادم که آینده فوتسال این شهر خواهند بود. من به کنار، آیا کسی به مهندس کریمی یک خسته نباشید گفت؟ یک ارگان آمد و از وی تشکر کند بابت اینکه به‌جوانان این شهر بها داده است.
او در ادامه گفت : این همه کارخانه صنعتی در این شهر داریم، آیا یکی از آنها آمد جلو مانند مهندس کریمی تیم‌داری کند؟ نه کسی جرأت چنین کاری را ندارد. من با خیلی از بی‌امکاناتی‌ها و هزاران مسئله دیگر ساختم، اما امسال دیگر خسته‌ام و گفتم می‌خواهم کنار بروم. من مثل بعضی‌ها بخیل نیستم و این تیم ارژن هم باید با یک نفر دیگر بیاید و در مسابقات شرکت کند.  من هم می‌روم بالا می‌نشینم و تیم را تشویق می‌کنم. ارژن باید پابرجا بماند. نباید به سادگی از کنار این تیم رد بشویم و برویم. 
کمالی در پایان صحبت‌هایش گفت: من به نمایندگی از کلیه مسئولان ورزشی و غیر ورزشی این استان از مهندس کریمی تشکر می‌کنم که پانزده، شانزده سال است برای این استان بدون هیچ چشم‌داشتی زحمت کشیده وهر بازی چند هزار نفر تماشاگر را به سالن کشانده است. امیدوارم وی همچنان این انرژی و روحیه را داشته‌باشد که بتواند برای این استان  افتخار‌آفرینی کند تا همچنان دل مردم این شهر به این تیم خوش باشد.
از تمام رسانه‌هایی که همیشه پشت این تیم بودند، به خصوص رسانه شما تشکر می‌کنم. از آن عده هم خواهش می‌کنم اگر به این تیم کمک نمی‌کنند، لااقل چوب لای چرخش هم نگذارند و بگذارند راهش را ادامه بدهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی