[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

کروناویروس؛ فصل سرما را جدی بگیریم، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در یکصد و شصت و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه نسبت به جدی‌تر شدن خطر کروناویروس در آستانه آغاز فصل سرما هشدار داد و گفت: از مردم استان فارس می‌خواهیم همچنان از شرکت در هرگونه مراسم و مکان‌های‌تجمع خودداری کنند و توصیه‌ها و پروتکل‌های‌بهداشتی را جدی بگیرید.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» با بررسی مصوبه‌های‌پیشین ستاد مدیریت کووید۱۹ در دانشگاه، گفت: با توجه به افزایش آمار ابتلا در استان‌های‌همجوار، مراجعه به مراکز درمانی فارس نیز افزایش یافته است و همین امر لزوم توجه جدی تر به رعایت بهداشت را ضروری می‌سازد.
او با قدردانی از تلاش کادر درمان در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها که در شرایط دشواری به خدمت‌رسانی می‌پردازند، افزود: با وجود گذشت چند ماه از بحران کروناویروس، اما برای حفظ سلامت خود و عزیزانمان لازم است اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در تجمعات را رعایت کنیم.
دکتر لطفی ضمن بررسی روند نمونه گیری آزمایش‌های‌کروناویروس طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت‌رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت. دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه نیز در این نشست درباره شیوه نامه‌های‌جدید، مطالبی عنوان کرد. دکتر «علی اکبری» معاون درمان دانشگاه نیز دیگر عضو این نشست بود که در مورد آمار افراد بستری در بخش‌های‌عادی و مراقبت‌های‌ویژه بیمارستان‌های‌مرجع شیراز و شهرستان‌های‌استان، گزارشی ارایه داد. دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز اقدامات حوزه خود را در راستای مدیریت با کروناویروس اعلام کردند و پیرامون بهبود خدمات، تبادل نظر شد.
ارایه گزارش بازدید از بیمارستان‌های‌مرودشت، کازرون و لامرد، بررسی نیازهای مراکز درمانی و بیمارستان‌های‌شهرستان‌های‌یاد شده در راستای افزایش خدمت‌رسانی به مراجعان در بحران کرونا و بررسی وضعیت ابتلای کادر درمانی در بیمارستان‌ها، دیگر محورهای نشست امروز این ستاد بود که با ارائه گزارشی از سوی دکتر «علیرضا صحراگرد» رئیس اداره نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه انجام شد.
یکصد و شصت و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز بیست و نهم شهریور، در دفتر ریاست دانشگاه و با حضور معاونان، مدیران و مسئولان ارشد دانشگاه برگزار شد.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی