[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

احزاب حامی دولت باید پاسخگو باشند، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم مرودشت و پاسارگاد و ارسنجان: 
اگر تحزب فراگیر بود، دولت در سال پایانی خود اینگونه عمل نمی‌کرد

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان این که اگر تحزب در کشور فراگیر بود، دولت در سال پایانی فعالیت خود اینگونه عمل نمی‌کرد، گفت: وقتی یک حزب از دولت حمایت می‌کند، باید در مورد عملکرد آن دولت نیز پاسخگو باشد. به گزارش شیراز نوین به نقل از خانه ملت جلال رشیدی کوچی، در خصوص فعالیت حزبی، گفت: فعالیت حزبی امری مثبت است و اگر در کشور فعالیت حزبی به معنی واقعی کلمه رونق داشته‌باشد، شاهد شرایط فعلی نبودیم.
عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس ضمن انتقاد از عملکرد دولت به خصوص در سال پایانی دوره دوازدهم ریاست جمهوری، بیان کرد: اگر تحزب در کشور فراگیر بود، دولت در سال پایانی فعالیت خود اینگونه عمل نمی‌کرد. 
وی افزود: در صورت وجود فعالیت حزبی مؤثر در کشور، احزاب از اهرم‌هایی که در اختیار دارند، دولت‌ها را تا آخرین لحظه مجبور به کار کردن می‌کنند.
رشیدی‌کوچی با بیان اینکه در ایران حزب به معنای واقعی کلمه نداریم، ادامه داد: احزاب دم انتخابات شکل می‌گیرند و پس از انتخابات بدون اینکه به مردم پاسخگو باشند، کرکره را پایین می‌کشند.
نماینده مردم مرودشت و پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احزابی که از دولتی حمایت کرده‌اند، باید پاسخگو باشند، گفت: احزابی که کاندیدایی را معرفی کرده‌اند و به پیروزی رسیده را باید پشتیبانی کنند و درباره اینکه آن فرد بعد از انتخابات چگونه عمل کرده است، باید پاسخ دهند.
رشیدی کوچی با تأکید بر این که هنوز هم در قانون احزاب می‌تواند اصلاحاتی انجام شود تا احزاب قدرتمند و پاسخگویی داشته باشیم و نسبت به عملکرد خود به مردم توضیح دهندگفت: اکنون فقط اسمی از احزاب مانده و عملکرد آن‌ها مثبت نیست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی