[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

کمک ۱۴ میلیارد دلاری جدید ترامپ به کشاورزان آمریکایی، روزنامه شیراز نوین

وزارت کشاورزی آمریکایی جزییات دور دوم کمک کرونایی برای کشاورزان که تحت آن ۱۴ میلیارد دلار به تولیدکنندگان محصولات بزرگی مانند مهمی مانند ذرت، سویا و گندم پرداخت می‌کند را منتشر کرد.
به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در همایش انتخاباتی در ویسکانسین که پایگاه مبارزاتی مهمی به شمار می‌رود، دور جدید کمک‌های کرونایی برای کشاورزان را اعلام کرد.
این کمک جدید پس از برنامه کمک ۱۹ میلیارد دلاری انجام خواهد گرفت که ماه آوریل برای کمک به کشاورزان آمریکایی آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا اعلام شده بود. از بسته کمک اول، تاکنون کمتر از ۱۰‌میلیارد دلار پرداخت شده است.
دولت ترامپ تاکنون ۲۸ میلیارد دلار کمک تجاری برای بخش کشاورزی فراهم کرده که در انتخابات ۲۰۱۶ و در طول سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به طور گسترده از رئیس‌جمهور آمریکا حمایت کردند.
بسته جدید که تا حدود زیادی توسط شرکت اعتبار کالا تأمین مالی می‌شود، شامل پول برای تولیدکنندگان محصولات کشاورزی ویژه، دام و طیور است. سونی پردیو، وزیر کشاورزی آمریکا در بیانیه‌ای اظهار کرد: ما به صحبت‌های کشاورزان، دامداران و نهادهای کشاورزی درباره تأثیر شیوع پاندمی ویروس کرونا بر مزارع و مراتع کشورمان گوش کردیم و برنامه‌ای را برای تأمین بهتر نیازهای آسیب‌دیدگان طراحی کردیم. وزارت کشاورزی آمریکا همچنین اعلام کرد حداکثر ۱۰۰ میلیارد دلار کمک برای کشاورزان دخانیات بر اساس قانون کمک و امنیت اقتصادی ویروس کرونا فراهم خواهد شد. دولت آمریکا اعلام کرده که محصولاتی مانند ذرت، سویا و گندم مشمول برنامه کمکی قرار می‌گیرند زیرا میانگین قیمت ملی آنها در فاصله ژانویه تا اواخر ژوییه حداقل پنج درصد کاهش پیدا کرده است.
با این حال قیمت‌ها از آن زمان رشد قابل‌ملاحظه‌ای پیدا کرده است و خرید از سوی چین بهای معاملات سویا را به بالاترین حد در بیش از دو سال گذشته رسانده است. ذرت هم در بالاترین قیمت بیش از شش ماه اخیر معامله می‌شود و بهای گندم اخیراًبه بالاترین حد در پنج ماه اخیر رسیده است.
بر اساس گزارش رویترز، ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا در اظهاراتی از کمک بیشتر دولت به صنایعی مانند کشاورزی و ایرلاین‌ها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا دفاع کرد اما کمک بیشتر چندانی برای بخش‌های دیگر مانند رستوران‌ها را اعلام نکرد و گفت: به این بخش‌ها از راه دیگری کمک شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی