[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

تأمین ارز سال ۹۹ در اولویت بانک مرکزی باشد، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌جمهور گفت: مهم‌ترین نشانه ناکام ماندن تحریم‌کنندگان اقتصاد ایران این است که به رغم ایجاد محدودیت‌های‌فراوان در فروش نفت و درآمد ارزی کشور، تأمین کالاهای اساسی و مواد اولیه تولیدی مورد نیاز کشور، بدون وقفه و مطابق برنامه‌ریزی‌های‌صورت گرفته، انجام شده است.
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با تأکید بر ضرورت تأمین و پرداخت به موقع یارانه‌ها و حمایت معیشتی خانوارهای مشمول، دستور داد که در تأمین منابع مالی لازم سازمان‌های‌پرداخت کننده تسریع صورت گیرد.
در این جلسه رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از وضعیت منابع و مصارف موضوع تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۹ کشور ارائه کرد که بر اساس آن در ۵ ماه گذشته و با وجود محدودیت‌های‌در تحقق برخی از منابع، تخصیص لازم برای پرداخت یارانه‌های‌خانوار، موارد اولویت‌دار نظیر پرداخت‌های‌مربوط به سلامت و نیز منابع لازم برای خرید تضمینی گندم و ردیف‌های‌مربوط به کاهش فقر مطلق و دیگر مصارف‌ضروری مورد نیاز تولید، انجام شده است.
همچنین پیشنهادهای سازمان برنامه و بودجه در خصوص تدابیر لازم برای کسب درآمد و منابع جدید نیز در این جلسه بررسی و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.
رئیس کل بانک مرکزی نیز در این جلسه گزارشی از تأمین ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی ارائه کرد که رئیس‌جمهور تأکید کرد: تأمین ارز مورد نیاز سال ۹۹ و ذخیره‌سازی استراتژیک مصوب کماکان باید در اولویت اقدامات بانک مرکزی باشد و تسهیلات مورد نیاز برای تأمین ارز لازم در این خصوص فراهم شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی