[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

حفظ نظام بین‌المللی مبتنی بر قانون وظیفه جامعه جهانی است، روزنامه شیراز نوین

نمایندگی ایران در اروپا در پی ادعای غیرقانونی دولت آمریکا درباره اقدام این کشور به بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، از جامعه جهانی خواستار مقابله فعالانه برای حفظ نظام بین‌المللی مبتنی بر قانون شد.
به گزارش ایسنا، نمایندگی ایران در اروپا در پی ادعای شنبه شب دولت آمریکا مبنی بر این که روند بازگردانی تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران را آغاز کرده است، در صفحه توییترش نوشت: جامعه جهانی باید از کناره‌گیری به مقابله فعالانه در زمینه حفاظت از نظام بین‌المللی مبتنی بر قانون رو کند. کلمات به تنهایی در برابر زورگویی که اظهاراتش را با عملکردی دغل‌کارانه پشتیبانی می‌کند، کافی نیستند. 
این نمایندگی افزود: تمامی کشورها برای حفاظت از حکم کردن قانون مسئولیت دارند. 
این بیانیه در پی این مطرح می‌شود که دولت آمریکا علیرغم مخالفت جهانی با ادعایش برای برخورداری از حق قانونی در زمینه بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران، شنبه شب گذشته اعلام کرد که در اقدام یک جانبه دیگری تحریم‌های‌سازمان ملل علیه ایران را دوباره اعمال کرده است. 
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا،  وزرای خارجه سه کشور آلمان،  فرانسه و انگلیس خاطرنشان کردند که آمریکا به سبب خروج از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۸ و پایان دادن به مشارکت در آن، از حق قانونی به کارگیری مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران که در این توافق برای اعضای آن محفوظ است، برخوردار نمی‌باشد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی