[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۳
  • دوره جدید

تلفات کرونا در اوج، روزنامه شیراز نوین

با 12 کشته در روز و ورود به کانال 937 مرگ ناشی از کووید 19 اعلام شد 
تلفات کرونا در اوج 
دکتر اکبری: کرونا درحال شدت گرفتن است، پروتکل‌ها رعایت شود 

آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می‌دهد که با مرگ ۱۲ هم استانی دیگر طی روز گذشته، مجموع آمار جان‌باختگان این بیماری در استان به ۹۳۷ نفر رسیده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون درمان دانشگاه با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، از انجام ۲۷۶ هزار و ۸۹۵ مورد تست در آزمایشگاه‌های‌تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون خبر داد و افزود: بر اساس آخرین بررسی‌ها، ابتلای ۴۹ هزار و ۶۵۶ نفر به قطعیت رسیده است.
دکتر «علی اکبری» همچنین با اعلام موارد بیماران مشکوک و یا علامت‌دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، عنوان کرد: از مجموع ۷۴۳ بیمار بستری مشکوک و علامت دار به بیماری کرونا، ۷۷ بیمار در بخش مراقبت‌های‌ ویژه بستری بوده و شرایط آن‌ها وخیم گزارش شده است.
او در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۴۶ هزار و ۱۱۵ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
دکتر اکبری با اشاره به افزایش شیوع بیماری در استان‌های‌همجوار با استان فارس تأکید کرد: مردم باید توصیه‌های‌بهداشتی و ایمنی را جدی بگیرند.
این مقام مسئول در دانشگاه با بیان اینکه در استان‌هایی که با فارس هم مرز هستند، بیماری کووید۱۹ با شدت بیشتری ادامه دارد، هشدار داد: در برخی مناطق و شهرستان‌های‌استان نیز، این وضعیت بیشتر از مناطق دیگر شدت گرفته است. او ادامه داد: به عنوان نمونه در هفته گذشته در شهرستان کازرون ۱۲۸ بیمار مثبت قطعی، در شهرستان کوار ۵۹ مورد، شهرستان آباده ۵۴ مورد و در مرودشت ۵۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده‌اند. معاون درمان دانشگاه از هم استانی‌های‌فرهیخته فارس خواست تا استفاده از ماسک را در اولویت حفظ مراقبت شخصی خود قرار دهند و ضمن شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها، پرهیز از حضور در تجمعات و رعایت فاصله فیزیکی را جدی بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی