[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

۸۴ واحد صنعتی و معدنی در لارستان به بهره‌برداری رسید، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: ۸۴ واحد تولیدی و صنعتی ظرف هفت سال گذشته دولت تدبیرو امید در این شهرستان به بهره برداری رسیده که ۴۸ واحد از این تعداد در حوزه صنعت بوده است. جلیل حسنی، یکشنبه در بازدید از ۲ واحد صنعتی در شهرک صنعتی لار میزان اشتغالزایی مستقیم در حوزه طرح‌های‌صنعتی و معدنی را در شهرستان لارستان در مجموع حدود ۷۰۰ نفر عنوان کرد و افزود: افزون بر ۵۰۰ نفر در بخش صنعت بوده است. وی اضافه کرد: همچنین در بخش صنعت این شهرستان از سال ۹۲ تا کنون، ۳۲۴ مجوز با سرمایه‌گذاری حدود ۵۲۴‌میلیارد ریال صادر شده  که در صورت بهره ‌برداری از این تعداد طرح، بر اساس ظرفیت اسمی، برای بیش از سه‌هزار و ۹۷۴ نفر اشتغالزایی می‌شود. معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: هم اکنون ۴۰ طرح صنعتی مهم نیز در دست اقدام مستقر در شهرک صنعتی و خارج از شهرک صنعتی  لارستان در حال اجراست که با بهره‌برداری این طرح‌ها زمینه اشتغال ۷۵۰ نفر دیگر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد. حسنی بر تداوم کار جهادی برای رونق دوباره تولید واشتغال در کارخانه‌های ‌راکد و نیمه فعال در این شهرستان تأکید کرد و گفت: بازدید دوره‌ای به همراه مدیران دستگاه‌های‌اجرایی مرتبط از محل شرکت‌های‌فعال، نیمه فعال وغیرفعال باید با قوت و جدیت در دستور و اولویت کاری  اعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان قرار گیرد. وی با بیان اینکه بر اساس تأکید رئیس‌جمهوری و دولت و همچنین معاونت اقتصادی وزیر کشور،  بانک‌ها حق تملک بر هیچ واحد تولیدی و یا صنعتی را به بهانه بدهی به سیستم بانکی ندارند، از معاون برنامه‌ریزی فرمانداری خواست در اسرع وقت تمامی واحدهای تولیدی مشکل دار و بدهکار را شناسایی و در اسرع وقت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان تعیین تکلیف شوند.
وی اضافه کرد: همچنین ظرف سه سال گذشته ۱۰ واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل شهرستان با حمایت کارگروه رفع موانع تولید شهرستان، مجدد به چرخه تولید باز گشتند که با فعالیت این واحدها، ۸۲  کارگر بیکار این واحدها،  دوباره مشغول به کار شدند. حسنی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های‌اساسی دولت تدبیرو امید و مدیریت اجرایی استان و شهرستان همواره کمک به حل مشکلات و رفع موانع و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی بوده است، گفت: برای تحقق این مهم با حضور در شهرک‌های‌صنعتی و واحدهای تولیدی، مشکلات آنان را از نزدیک بررسی و رصد خواهیم کرد. فرماندار ویژه لارستان گفت: همچنین از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۵۸ بازدید از واحدهای تولیدی در سطح شهرستان لارستان انجام شده ودر خصوص مشکلات و موانع موجود این واحد‌ها نیز تصمیم گیری شده است.
معاون استاندار فارس بیان کرد: پرونده واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در سریع‌ترین زمان ممکن با دعوت از مدیران این واحد‌ها و با هماهنگی دستگاه مرتبط و دستگاه قضایی بررسی و تعیین تکلیف خواهند شد.
واحد بسته‌بندی مواد غذایی و گیاهان دارویی میر کوری با سرمایه‌گذاری اولیه افزون بر ۵۰ میلیارد ریال و همچنین شرکت شمیم گلبرگ لارستان با میزان سرمایه‌گذاری هشت میلیارد ریالی از جمله واحدهای تولیدی مورد بازدید فرمانداری واعضای کارگروه تسهیل و رفع موانع تولیدی بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی