[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

پیام تبریک مدیر کل ورزش وجوانان فارس به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش وجوانان استان فارس در پیامی آغاز هفته دفاع مقدس را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی وپایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، عباس حاجی زاده در آغاز هفته دفاع مقدس به همین مناسبت پیامی صادر کرد، درمتن این پیام آمده است:
بسم رب الشهدا و الصدقین
هفته دفاع مقدس، یادآور افتخارات، شهامت‌ها، رشادت‌ها و شهادت‌ها است. یادآور مردانی که مردانگی آفریدند دفاع مقدس، نام‏ آشناترین واژه در قاموس حماسه‏‌های‌عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری‏های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگارمانده وخواهد ماند.
در بخش دیگری از این پیام آمده است: ایران هرگز به منظور فزون‏خواهی و قدرت‏طلبی وارد عرصه جنگ نشد، بلکه روحیه حمیت و غیرت فرزندان این آب خاک بود که به تأسی از مولا و سالارشان حضرت حسین بن علی(ع) در تحقق شعار «هیهات منّا الذله» کوشیدند تا هرگز تسلیم ننگ و ذلّت و زبونی نشوند و از کیان و حیثیت اعتقادی خود دفاع کنند در دفاع مقدس جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی‏ها و ایثارگری‏های خود، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان یک ارزش فرهنگی همه جریان‏ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع قرار داد.
وی آورده است: دفاع مقدس احیا کننده خودباوری مردمی بود که آنان بار دیگر با اعتماد به نفس، تار و پود اسارت وابستگی را گسستند و با تلاش و همت حرکت قطار پیشرفت و توسعه ایران اسلامی را بواسطه نهضت تولید علم شدت بخشیدند و قله‌های‌رفیع علم و دانش را فتح نموده تا شاهد عزّت و عظمت کشورشان باشند.
حاجی‌زاده همچنین افزوده است: گرامی می‌داریم یاد وخاطره ماندگار مردان و زنان غیور ایران زمین که به پیروی از امامشان حضرت سیدالشهدا حسین بن علی (ع)، جان بر کف نهاده، در مقابل خصم نابکار شجاعانه ایستادگی کردند و مرزهای شرافت و سربلندی را با تقدیم جان شیرینشان پاس داشتند. وجب به وجب این خاک زرنگار معطر به عطر خون پاک جوانان وطن است.
در بخش پایانی این پیام آمده است: همۀ درود و ستایشمان نثار شهیدان والاتبار، جانبازان والا مقام و خانواده‌های ‌عظیم‌الشأن و صبورشان که متانت و بردباری را معنا بخشیدند.
در این روزهای تاریخ‌ساز، یاد وخاطره یاران آسمانیمان، شهیدان ورزشکار، این دلاورمردان قهرمان را نیز گرامی داشته وارج می‌نهیم.
راهشان پر رهرو باد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی