[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

شیراز میزبان پروژه‌های صدگانه شهرداری، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
قائم مقام شهردار شیراز گفت: شهرداری شیراز با بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح شهیدان یغمور به پیمان خود با شهروندان برای احداث تقاطع‌ها بر محور کمربندی شیراز عمل کرده است و امیدواریم دولت هم در این زمینه به تعهدات خود عمل کند.
مهندس آرش فرج‌زاده در یک نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجتماعات شورای شهر خبر از افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های متعدد عمرانی و فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقدس داد و خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز با 19 طرح کلان مشتمل بر تعداد زیادی از ریزپروژه‌ها با اعتباری بالغ بر650 میلیارد تومان به استقبال هفته دفاع مقدس خواهد رفت. وی با اشاره به رونمایی از سردیس شهیدان والامقام سلیمانی، اسکندری و حججی در خیابان 9 دی به تشریح جزئیاتی از پروژه‌هایی پرداخت که در هفته دفاع مقدس اجرا می شوند و بیان داشت: بهره‌برداری از فاز دوم ایستگاه امام حسین به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین محورهای قطار شهری شیراز در فضایی به مساحت 2540 متر مربع با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید و در کنار آن بوستان فرهنگ‌شهر در منطقه 6 شهرداری شیراز با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد ریال افتتاح خواهد شد.
قائم‌مقام شهردار شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای پروژه‌های لوله‌گذاری و جدول‌گذاری در گستره شهر شیراز اشاره کرد و افزود: شهرداری شیراز با رویکردی نوین نسبت به حوزه شهادت و مفهوم ایثارگری کلنگ احداث اندیشکده شهر شهدا را در یکی از حوزه‌های استحفاظی باغ‌های قصردشت و در زمینی به مساحت 7 هکتار به زمین خواهد زد و تلاش داریم در مدت کوتاهی به بهره‌برداری برسد.
مهندس فرج زاده خبر از محوطه‌سازی وساماندهی  باغ سلامت در فضایی به مساحت 3 هکتار با اعتبار 10 میلیارد ریال داد و تصریح کرد: مرمت و نوسازی بسیاری از پارک‌ها و بوستان‌ها نظیر هدایت، باغ‌جنت و حدیث تمام شده و در هفته دفاع مقدس در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد. همچنین در راستای گسترش فضای سبز شیراز بوستان سهل آباد با اعتبار 7 میلیارد ریالی افتتاح خواهد شد. این مقام مسئول از تداوم اجرای پروژه‌های انسان محور در سطح مناطق یازده‌گانه شهرداری شیراز خبر داد و اظهار کرد: در منطقه 11 مسیر دوچرخه‌سواری در مجاورت رودخانه خشک با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید و در هفته دفاع مقدس شاهد کلنگ‌زنی بوستان ساحلی طلاییه در فضایی به مساحت 3/3 هکتار در منطقه 9 هستیم.
قائم‌مقام شهردار شیراز نقش تقاطع غیرهمسطح شهیدان یغمور واقع در محور بلوار باهنر به سمت شهرک فرهنگیان را در حوزه ایمن‌سازی مسیر و حفظ جان شهروندان شیرازی بسیار پراهمیت و ارزنده ارزیابی کرد و افزود: این تقاطع یکی از سازه‌هایی بود که شهرداری اجرای آن را به منظور ایمن‌سازی مسیر به شهروندان قول داده بود.امیدواریم دولت هم در این زمینه به تعهدات خود عمل کرده و سایر سخت افزارهای مورد نیاز را در محور کمربندی شیراز را به سرانجام برساند.
مهندس فرج زاده در بخش دیگری از سخنان خود خبر از بهره‌برداری از بوستان گلبهار در فضایی به مساحت 6600 متر مربع با اعتباری بالغ بر 30میلیارد ریال در محدوده منطقه 9 داد و افزود: به دستور شهردار شیراز تا پایان سال پروژه‌های صدگانه‌ای در دست افتتاح یا کلنگ‌زنی داریم که بسیاری از مشکلات شهروندان را برطرف می‌سازد و چهره شهر را متحول می‌کند.
وی در بحش دیگری از سخنان خود خبر از اهتمام شهرداری شیراز برای سرمایه‌گذاری مادی و معنوی در بخش‌های فرهنگی داد و گفت: در حوزه فرهنگی شهرداری شیراز با مجموعه حفظ و نشر اثار دفاع مقدس جلسات مشترکی را برگزار کرد و در کنار انتشار دو فصلنامه سروقامتان، بیست عنوان کتاب صوتی درباره شهدا و دفاع مقدس در این زمینه منتشر خواهد شد.
قائم مقام شهردار شیراز با اعلام این خبر که در حوزه گشایش نمایشگاه هنر و حماسه و برپایی مسابقات ورزشی و کتابخانی و تهیه کلیپ و مستند از شهدا و جانبازان برنامه‌های زیادی داریم اظهار کرد: آماده‌سازی شهر برای اجرای پروژه‌های فرهنگی در کمیته سومین حرم اهل‌بیت(ع) به دوش شهرداری گذاشته شده است و تجلیل از مقام شامخ ایثارگران و دیدار با رزمندگان حوزه دفاع مقدس را به صورت ویژه در دستور کار داریم.
مهندس فرج‌زاده به اهتمام ویژه شهرداری شیراز برای اجرای برنامه‌های رفیع فرهنگی خبر داد و افزود: 40 برنامه متنوع فرهنگی در حوزه دفاع مقدس توسط شهرداری شیراز اجرا می شود و به موازات آن ارایه بسته های فرهنگی و حمایت از سازمان‌های مردم نهاد رادر دستور کار داریم.
وی در پایان اظهار داشت: بیشتر پروژه‌های عمرانی در مناطق 6 و9و11 به بهره‌برداری خواهند رسید و به موازات افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهیدان یغمور شاهد بازگشایی چپگرد محور دلگشا و پایان مشکلات ترافیکی این منطفه خواهیم بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی