[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۹
  • دوره جدید

همرزم سردار سلیمانی:‌ ورود مردم در جنگ دشمن را عقب راند، روزنامه شیراز نوین

یکی از رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت: با ورود نیروهای مردمی به صحنه جنگ و دفاع مقدس، روند پیشروی‌های دشمن متوقف و عقب راندن آنها آغاز شد.
مسعود حسینچاری، در گفت و گو با ایرنا افزود: کل داستان جنگ را در حقیقت باید متعلق به مردم دانست و اگر تاریخ جنگ را بررسی کنیم، جنگ علیه متجاوز  از زمانی سامان گرفت که نیروهای مردمی سازمان یافتند و در کنار نیروهای نظامی شروع به جنگیدن کردند.
وی ادامه داد: تا قبل از آن نیروهای نظامی ما حداکثر کاری که می‌توانستند انجام دهند این بود که از سرعت پیشروی دشمن و ورود آنها به شهرهای کشورمان بکاهند و از زمانی که نیروهای مردمی وارد صحنه شدند و کم کم سازمان پیدا کردند، جنگ و دفاع شکل خود را پیدا کرد.
او اظهار داشت: همین مردمی که فرزندانشان در میدان نبرد با دشمن می‌جنگیدند، خودشان هم نقش پشتیبانی فرزندانشان را ایفا می‌کردند و با کمک‌های مادی و معنوی خود رزمندگان را مورد حمایت قرار می‌دادند.
این رزمنده دوران دفاع مقدس و همرزم شهید قاسم سلیمانی، در بیان خاطره‌ای از آن شهید بزرگوار گفت: در آخرین روزهای جنگ تحمیلی و بعد از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ دشمن به امید اینکه بتواند امتیازی به دست آورد حمله و هجمه گسترده‌ای را آغاز کرد و تانک‌های دشمن که تا ۱۰۰ کیلومتری اهواز عقب رفته بودند دوباره به شکل منظم تا ۲۵ کیلومتری اهواز پیش آمدند.
حسینچاری افزود: قسم می‌خورم که در یک میدان خاصی اگر شخص سردار سلیمانی نبود خرمشهر برای بار دوم سقوط می‌کرد و توسط دشمن اشغال می‌شد تا مجبور باشیم در مذاکرات سیاسی به دشمن امتیاز دهیم.
وی افزود: در آنجا شاهد بودم که سردار سلیمانی سلاح در دست گرفته بود و مانند یک رزمنده معمولی می‌جنگید که من اسلحه را از او گرفتم و گفتم که کار شما فرماندهی است و کار جنگیدن را به ما سربازان واگذار کنید.
او بیان کرد: در آن مقطع که دشمن داشت دوباره پیشروی می‌کرد شهید سلیمانی تدبیری کرد و چندین پل را قبل از رسیدن نیروهای دشمن مسدود و حتی منهدم کرد و سرانجام دشمن  مجبور شد مسیر خود را به سمت بصره تغییر دهد. وی گفت: هیچگاه چهره پراز غبار و نورانی سردار سلیمانی که در آن روز سلاح به دست گرفته بود و جانانه می‌جنگید از خاطرم نمی‌رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی