[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

کریدور مرکزی شمالی کشور در فارس ، روزنامه شیراز نوین

پروژه‌های بزرگ راهسازی و راه‌آهن در شهرستان‌های داراب و زرین‌دشت که کریدور عبوری مرکز و شمال کشور به جنوب کشور می‌باشد در دست اجراست.
به گزارش شیراز نوین به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی اداره کل راه و شهرسازی فارس، مهندس جعفر زاهدی با اشاره به اینکه بیشترین طول بزرگراهی در دست اجرای استان در شهرستان‌های  داراب و زرین‌دشت به طول 60 کیلومتر در دست اجرا می باشد، گفت: در ادامه پروژه بزرگراه شیراز - فسا- داراب- کهگم که کل پروژه به طول 350 کیلومتر می باشد که 195 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده 20 کیلومتر مسیر  از گردنه بیخه دراز تا سه راهی دولت آباد در دست اجرا است.
وی افزود: کمربندی داراب به طول 4 کیلومتر در مرحله روسازی می‌باشد و حدفاصل داراب تا جنت شهر نیز به طول 16 کیلومتر به اتمام رسیده است.
مهندس زاهدی اضافه کرد: در امتداد بزرگراه شیراز - فسا - داراب - کهگم نیز از جنت شهر به سمت رستاق به طول 20 کیلومتر در دست اجراست که حدود 9 کیلومتر آن آماده آسفالت می‌باشد.
زاهدی خاطرنشان ساخت: پروژه احداث بزرگراه داراب - فسارود (محور قدیم داراب - فسا) که در حال حاضر در دو قطعه جمعاً به طول 25 کیلومتر توسط شرکت رازان در حال اجراست و تاکنون 8 کیلومتر با دو لایه و 4 کیلومتر با یک لایه و جمعاً 12 کیلومتر در حال بهره‌برداریست و 7 کیلومتر آن نیز آماده آسفالت و مابقی نیز در حال اجرای زیرسازی می باشد و پیمانکار آن تاکنون بالغ بر 80 میلیارد ریال مطالبات دارد.
مدیرکل راه و شهرسازی فارس با اشاره به پروژه‌های بزرگ و تأثیرگذار ملی در شهرستان زرین‌دشت افزود: بهسازی محور دولت آباد - زرین‌دشت به طول 40 کیلومتر که تاکنون 10 کیلومتر آن به اتمام رسیده و در حال بهره‌برداری می‌باشد و قرارداد احداث 15 کیلومتر مابقی مسیر نیز منعقد شده و در حال اجرا می‌باشد.
مهندس زاهدی در ادامه از احداث محور گلکویه دهکویه به طول 30 کیلومتر خبر داد و متذکر شد: تاکنون کل طرح با یک لایه آسفالت به اتمام رسیده و در حال بهره‌برداری است و برای لایه دوم آسفالت قرارداد بسته شده و به زودی آغاز می‌شود.
وی از تکمیل مطالعه گردنه شهر پیر و کمربندی شهرستان زرین‌دشت به طول 15 کیلومتر خبر داد و خاطرنشان ساخت: مطالعه هر دو پروژه به اتمام رسیده و در صورت تخصیص ردیف بودجه و تأمین اعتبار مورد نیاز عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس، در خصوص پروژه‌های ریلی استان گفت: پروژه‌های بزرگ راه‌آهن در استان فارس در دست اجرا می‌باشد که یکی از مهم‌ترین این پروژه‌ها پروژه راه آهن گلگهر - نی‌ریز - استهبان - فسا - شیراز و آنتنی داراب و جهرم و داراب - زادمحمود - لار و زادمحمود به طول 639 کیلومتر می‌باشد که پیوست یک قانون بودجه است. او افزود: یک قطعه 27 کیلومتری از آنتنی داراب که طول کل آن 126 کیلومتر است با قرارداد 340 میلیارد ریالی و پیشرفت فیزیکی 70درصد در حال انجام است و مطالعات راه‌آهن داراب - زادمحمود - لار نیز در مراحل پایانی است

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی