[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

تعامل سازمان‌های مردم نهاد با سازمان‌های دولتی در حوزه کودکان، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دستغیب در دومین نشست تخصصی ارتقاء حقوق کودک که با حضور نمایندگان تام‌الاختیار دستگاه‌های دولتی متولی حقوق کودک تشکیل گردید در بیان اهمیت موضوع گفت: هدف از برگزاری جلسات این است که در حوزه کودکان کارها منسجم و هم افزایی و  همفکری انجام گیرد و هماهنگی و همکاری لازم بین دستگاه‌های اجرایی صورت پذیرد. 
وی از نمایندگان حقوق کودک دستگاه‌های اجرایی خواست که نسبت به پیگیری مصوبات جلسات اهتمام لازم را داشته‌باشند تا  بتوانیم در حوزه کودکان کارهای تأثیرگذاری انجام گردد ودر جهت کاهش آسیب‌های حوزه کودکان گام‌های مؤثری برداشته شود.
سیده معصومه دستغیب ضمن تأکید بر اهمیت موضوع کودکان کار بیان داشت که باید در خصوص کودکان کار  برنامه‌ریزی درستی انجام پذیرد بطوریکه اثرات آن در جامعه مشهود باشد.
وی با بیان اینکه بیشتر کودکان کار اتباع بیگانه می‌باشند، تأکید کرد که اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی با تشکل‌های غیر دولتی در خصوص حل معضل کودکان کار اتباع بیگانه همفکری و هم افزایی داشته‌باشند. وی خاطر نشان کرد که سازمان‌های دولتی بیشتر به سازمان‌های مردم نهاد توجه نموده و زمینه انجام کارها توسط آنها تسهیل گردد. مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده اظهار داشت: با توجه به افتتاح کلینیک حقوق کودک در پارک شهروند باید تلاش نمود خدمات مؤثری به خانواده‌ها ارائه گردد و نسبت به افزایش تعداد و خدمات آموزشی و حقوقی به کودکان و خانواده‌ها اهتمام لازم صورت پذیرد.
دستغیب با بیان اینکه چهار شورای تخصصی1- پایش و ارزیابی2- حقوق و قضایی 3- آموزش واطلاع‌رسانی 4- حمایتی و هماهنگی تشکیل و نمایندگان گروه‌ها بر اساس شرح وظایفی که کنوانسیون حقوق کودک مشخص کرده است فعالیت خود را انجام می دهند، گفت: با تشکیل این شوراها مسائل مربوط به حوزه  کودکان بصورت تخصصی پیگیری می‌گردد.
وی عنوان کرد: در هریک از شوراها یک تشکل غیر دولتی فعال عضو خواهد بود که به این ترتیب تعامل سازمان‌های مردم نهاد و سازمان‌های دولتی  در حوزه کودکان افزایش می یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی