[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

معاون فنی و اجرایی شهرداری صدرا: تنوع گل و گیاه اکوپارک در فارس کم‌نظیر است، روزنامه شیراز نوین

مهندس صفرپور به بیان اقدامات صورت گرفته در خصوص حفظ و نگهداری فضای سبز شهری و به ویژه اکوپارک در فصل تابستان پرداخت.
به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری صدرا، مهندس صفرپور با اشاره به هزینه‌های زیاد رسیدگی به پارک‌ها و بلوارهای سطح شهر صدرا  گفت: از ابتدای فصل تابستان تا ابتدای فصل پاییز با آفاتی روبه‌رو هستیم و به همین دلیل می‌بایست عملیات سم‌پاشی در این فصل به‌صورت ویژه انجام شود. خوشبختانه امسال سم‌پاشی درختان شامل سم‌پاشی علیه برگخوار نارون، سم‌پاشی علیه آفت‌های مکنده دو مرتبه و همچنین سم‌پاشی علیه برخی قارچ‌ها دو الی سه مرتبه در تابستان انجام شده است و هم اکنون نیز دوره چهارم سم‌پاشی علیه زرد شدن چمن‌ها آغاز شده است.
وی در خصوص حفظ و نگهداری اکوپارک عنوان کرد: به‌دلیل بارش برف در زمستان سال گذشته و عملیات نمک‌پاشی حجم زیادی از گل‌ها از بین رفتند و با شروع سال جدید حدود 10هزار مترمربع گل‌های فصلی در اکوپارک، بلوارها و برخی پارک‌ها طی دو دوره کاشت در فصل بهار و تابستان انجام شد که هم اکنون شامل 100 گونه گل و گیاه می‌باشد که در سطح استان فارس کم‌نظیر است.
معاون فنی و اجرایی شهرداری صدرا تصریح کرد: در فرآیند توسعه و جایگزینی در اکوپارک، پهن کردن ریگ‌های رنگی جدید، مرزبندی محیط پیاده‌روی و فضای سبز با سنگ، کاشت گیاهان جدید حدود 700 - 500 اصله انواع درخت و درختچه انجام شده است.
وی با بیان اقدامات انجام شده در سطح شهر به تعویض لوله‌های جدید با لوله‌های پوسیده در روش آبیاری قطره‌ای، چمن‌زنی به‌صورت مداوم، هرس کردن و فرم دادن به درختان و گیاهان در بلوارها و پارک‌ها، درختکاری در پیاده‌روهای بلوار فردوسی، مولانا، امام خمینی، فرهنگ، پارسه، بصیرت، اهل بیت(ع)، دوستی و ... اشاره کرد و گفت: در حال حاضر یک حلقه و چهار دنگ چاه فعال داریم در حالی که نیاز شهر صدرا به بیش از هشت حلقه چاه می‌باشد و به همین دلیل از فاز یک تا دورترین نقطه فاز دو، مقدار زیادی از آب مورد نیاز با تانکر جابجا می‌شود.
لازم به ذکر است که فضای سبز شامل دو فرآیند حفظ و نگهداری و توسعه می‌باشد که حفظ و نگهداری شامل پروژه‌های آبیاری، سم‌پاشی و ... است که به هوای سرد و گرم و مقدار نیاز گیاهان بستگی دارد و  مساحت اکوپارک 11400 مترمربع می‌باشد که شامل 4500 متر چمن‌کاری است و آبیاری آن باید به‌صورت روزانه و مستمر باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی