[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۳
  • دوره جدید

ورزشگاه یادگار امام نیاز به تعمیرات اساسی دارد، روزنامه شیراز نوین

جانباز دارنده چهار نشان طلای پارالمپیک گفت: برای رهایی از تخت بیمارستان پس از ضایعه نخاعی در جبهه، به ورزش رو آوردم و توانستم چندین بار پرچم مقدس کشورم را در مسابقات پارالمپیک و جهانی به اهتزاز درآورم.
محمدرضا میرزایی سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، ضمن گرامیداشت چهلمین سال دفاع مقدس افزود: در سال ۱۳۴۴ در بخش معزآباد جابری از توابع شهرستان خرامه استان فارس به دنیا آمدم و در حالی که ۱۶ سال سن داشتم برای دفاع از آرمان‌های مقدس انقلاب اسلا‌می‌ راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شدم.
وی اضافه کرد: از سال ۶۰ تا ۶۵ به طور متناوب در جبهه‌ها حضور داشتم، ابتدا در عملیات بیت‌المقدس (‌آزادی خرمشهر ) مجروح شدم اما این مجروحیت باعث نشد در اراده‌ام خدشه‌ای وارد شود و در سال ۶۵ در عملیات کربلای پنج این بار دچار ضایعه نخاعی و در نهایت ویلچرنشین شدم و دیگر نتوانستم  به جبهه بروم که برایم خیلی تلخ بود.
دارنده ۲۸ مدال رنگارنگ پارالمیپک، جهانی و بین‌المللی به خاطرات خود  در جبهه و جنگ اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه سن و سال ‌کمی ‌داشتم درس و مشق را رها و راهی جبهه‌ها شدم که خاطرات زیادی در تنگ چزابه و بستان دارم.
میرزایی ادامه داد: در سال ۱۳۶۰ دو هفته  بعد از عملیات در تنگ جذابه واقع در ۱۷ کیلومتری شهر بستان خوزستان وارد منطقه شدم و دشمن به طور شبانه‌روز در حال حمله برای بازپس گیری منطقه بود و خدا را شکر رزمندگان اسلام که اکثراً از تیپ شهید دستغیب شیراز بودند این اجازه را به دشمن ندادند که مناطق آزاد شده را دوباره  اشغال کنند.
وی اضافه کرد: از آنجا که برای نخستین بار بود که در جنگ شرکت ‌می‌کردم  راه رفتن بر روی تپه‌های شنی منطقه بستان برایم خیلی جالب بود و صحنه‌هایی دیدم که ناراحت‌کننده هم بود.
میرزایی با بیان اینکه با کمترین امکانات در مقابل دشمن مسلح به تمام جهیزات جنگی درس بزرگی به آنها دادیم، افزود: سربازان ایرانی تنها سلاحی که داشتند، کلاشینکف، تیربار و آرپی‌جی هفت بود در حالی که عراقی‌ها با کمک استکبار جهانی و با تسلیحات پیشرفته نتوانستند در مقابل اراده ما کاری از پیش ببرند و به اهداف خود برسند.
وی بیان داشت: در سال ۱۳۶۵ دچار ضایعه نخاعی شدم و پس از حدود هفت ماه بستری سعی کردم خودم را از روی تخت بیمارستان خلاص کنم و بهترین روش هم ورزش بود که ابتدا با رشته بسکتبال با ویلچرکار را شروع کردم و این آغاز راهی بود برای فتح پارالمپیک و مسابقات جهانی.
این جانباز جنگی تحمیلی با اظهار اینکه با تشویق مربی‌ام کاظم ادریسی به  رشته دو و میدانی رفتم، اظهار داشت: توانستم در پرتاب وزنه، نیزه و دیسک مقام‌های ارزشمندی را برای کشورم و استان فارس به ارمغان بیاورم که با کسب چهار مدال طلای پارالمپیک رکورد دست نیافتنی را در دو و میدانی کسب کردم.
پرچمدار مسابقات پارالمپیک ۲۰۰۸ پکن اضافه کرد: در پارالمپیک بارسلون در سال ۱۹۹۲ که نخستین سال حضورم بود در ماده پرتاب نیزه مقام چهارم کسب کردم  و سپس در چهار دوره متوالی پارالمپیک از سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۰۸  در پرتاب‌ها چهار مدال طلا کسب کردم ضمن اینکه در مسابقات جهانی استوک مندیل انگستان و چند مسابقه جهانی دیگر در فرانسه،آلمان و سایر کشورها  جمعاً ۲۸ مدال رنگارنگ بدست آوردم.
میرزایی با اشاره به اینکه مسئولان استان  به ویژه مدیر کل ورزش و جوانان فارس توجه ‌ویژ‌ه‌ای  به ورزش معلولان و جانبازان داشته‌باشند، بیان داشت: ورزشگاه یادگار امام در شیراز تنها محلی است که اختصاص به این قشر دارد از این رو مدتی است که نیاز به تعمیرات اساسی دارد و امیدوارم وزارت ورزش و جوانان بودجه‌ای مناسب برای بازسازی این ورزشگاه در نظر بگیرد.
وی اضافه کرد: هر کمکی که از دست برآید برای ورزشکار جانباز و معلول دریغ نخواهم کرد و دوست دارم تجربیات خود را در اختیار جوانان قرار دهم. میرزایی گفت: مشکلات جامعه ایثار‌گران زیاد است و مهم‌ترین آنها دارو و درمان است به ویژه برای کسانی که جانباز شیمیایی هستند و امیدوارم با بر طرف شدن مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها مسئله درمان جانبازان که مهم است نیز حل شود ضمن اینکه بیمه درمانی هم مشکلاتی دارد که باید بر طرف شود.
وی افزود: از جوانان می‌خواهیم که مواظب تهاجم فرهنگی که توطئه دشمنان است باشند و شهدای عزیز  را  که جانشان را برای آزادی کشور دادند نیز فراموش نشوند. میرزایی با اشاره به اینکه مردم و مسئولان باید نگاه ویژه‌ای به سربازان خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا داشته‌باشند، گفت: همه ما در قبال پزشکان، پرستاران  و دیگر کسانی که در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا در حال جنگ هستند، مسئول هستیم.
وی افزود: بهترین راه مبارزه با این بیماری خطرناک که جان چندین هزارنفر در دنیا را گرفته و یا به خطر انداخته، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و باید مواظب پاسداران سلامت باشیم زیرا آنها هم خانواده دارند و نباید عرصه را بر آنها تنگ کنیم و بزرگترین خدمت هم زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است.
میرزایی اضافه کرد: مردم اگر رعایت نکنند تمام زحمات پرسنل بیمارستان‌های کرونایی از بین می‌رود و امیدواریم هر چه زودتر ریشه این بیماری مرموز کنده شود تا دوباره شاهد جامعه‌ای شاداب و سلامت باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی