[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه، روزنامه شیراز نوین

با حضور فرمانده کل سپاه انجام شد
الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه
در مراسمی با حضور فرمانده کل سپاه ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه الحاق شد.
به گزارش ایسنا به نقل از سپاه‌نیوز، آیین الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه صبح دیروز (چهارشنبه) با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بندرعباس برگزار شد. دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در این مراسم با برشماری ویژگی‌های پهپادهای الحاقی گفت: فیلم برداری و عکاسی در حوزه رزمی برای انهدام اهداف ثابت و متحرک دریایی، از قابلیت‌های این پهپادها است.
وی افزود: با الحاق این پهپادها تمام مأموریت‌های نیروی دریایی سپاه، تحت پوشش پهپادهای بومی ایرانی قرار می‌گیرد؛ رصد و پایش همه تحرکات دریایی هم با این پهپادها رهگیری می‌شود.
فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه پهپادهای الحاق شده کاملا بومی و به دست متخصصان سازمان صنایع هوایی ایران ساخته شده است، گفت: سه فروند از این پهپاد برای نخستین بار رونمایی شده است و قابلیت انجام مأموریت از روی شناور برای اهداف مورد نظر دارد.
وی با بیان اینکه این پهپادها شامل پهپاد عمود پرواز سپهر، شهاب ۲ و عمود پرواز هدهد چهار است، گفت: پهپاد مهاجر شش نیز با دقت بالا در دریا و ساحل، از دیگر پهپادهایی است که صبح دیروز به نیروی دریایی سپاه ملحق شد؛ این پهپاد با شعاع پرواز بیش از ۲۰۰ کیلومتر، توانایی حمل ۴ موشک و انجام مأموریت در همه شرایط آب و هوایی دارد.
براساس این گزارش، دو فروند بالگرد آب نشین و ۴ فروند بالگرد با ظرفیت‌های رزمی و حمل موشک هم دیروز به نیروی دریایی سپاه پاسداران ملحق شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی