[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

پدافند سلامت ، روزنامه شیراز نوین

  محمد شبیری- گروه خبر 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست ستاد دانشگاهی روزانه مدیریت بیماری کووید ۱۹، از هفت ماه تلاش شبانه‌روزی مجموعه دانشگاه در مقابله با کروناویروس قدردانی کرد. 
دکتر «مهرزاد لطفی» ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت رقیه(س)، با اشاره به جایگاه شیراز به عنوان قطب پزشکی کشور و منطقه گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز همیشه در حوزه‌های مختلف به عنوان دانشگاه پیشرو بوده که توانسته موفقیت‌های مطلوبی به دست آورد تا جایی که برخی از دستاوردهای آن در سطح ملی الگوبرداری شده است. او با بیان اینکه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بحران‌های اخیر همچون سیل و زلزله خوش درخشید، افزود: با شیوع ویروس منحوس کرونا، تما‌می‌مجموعه دانشگاه در حوزه‌های مختلف دست به دست هم دادند تا اکنون این دانشگاه بار دیگر در مدیریت بزرگترین و خطرناکترین بیماری قرن موفق باشد.
رئیس دانشگاه با تقدیر از خانواده بزرگ علوم پزشکی شیراز به پاس همکاری در پیشبرد اهداف دانشگاه تأکید کرد: لازم است دانشگاهیان کماکان با همدلی، همکاری و مشارکت در مبارزه با کرونا و ترویج فرهنگ استفاده از ماسک و رعایت دستورات بهداشتی، در پیشگیری از ابتلا به کروناویروس و قطع زنجیره انتقال این بیماری سهیم باشند و مردم را به استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مرتب دست‌ها  تشویق کنند.  دکتر لطفی همچنین بار دیگر بر اهمیت سلامت کارکنان به ویژه تیم‌های درمانی تأکید کرد و نقش آنان را در ارایه خدمات مناسب و باکیفیت ارزشمند خواند. رئیس دانشگاه در این نشست ضمن بررسی آخرین وضعیت مبتلایان و جان‌باختگان در استان، بر ضرورت پیگیری تیم‌های بهداشتی درمانی ستاد دانشگاه با توجه به افزایش ابتلا و فوت ناشی از بیماری کووید۱۹در شهرستان‌ها تأکید کرد. 
دکتر لطفی همچنین با بررسی روند انجام تست‌های pcr در مراکز ۱۶ ساعته، فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹، اجرای مصوبات قبلی و ارزیابی میزان اشغال تخت‌های بیمارستان‌ها، اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹ را ارزیابی کرد.
در این نشست معاونان و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در خصوص فعالیت حوزه‌های مختلف مانند روند پذیرش بیماران عادی و مشکوک به کروناویروس، فرآیندهای مراقبت بهتر از بیماران، وضعیت بیماران بستری کووید۱۹، اقدامات کارگروه‌های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، درصد اشغال تخت‌های عادی و ویژه، وضعیت ابتلا در شهرستان‌های مختلف استان و روند انجام تست‌های تشخیصی توضیحاتی ارائه کردند.  یکصد و شصت و نهمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، صبح دیروز دوم مهر، در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی