[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۳
  • دوره جدید

تصفیه‌خانه فاضلاب شماره ۲ شیراز میزبان اصحاب رسانه بود، روزنامه شیراز نوین

نشست خبری مدیرعامل آبفا شیراز با اصحاب رسانه در محل تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 شیراز برگزارشد.
به گزارش روابط عمو‌می‌و آموزش همگانی آبفا شیراز، در نشست خبری و بازدید اصحاب رسانه از پروژه عظیم تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2  که هم‌زمان با هفته دفاع مقدس صورت گرفت، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل آبفا شیراز اظهار داشت: تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 در تیرماه سال‌جاری به‌صورت ویدئو کنفرانس توسط رئیس‌جمهور افتتاح شد.
بهمن بهروزی افزود: ازآنجا که تجهیزات به کار رفته در این پروژه خارج از کشور تهیه‌شده به دلیل وجود تحریم‌ها روند اجرای پروژه طولانی شد.
 وی در ادامه سخنان خود به سیمای کلی شبکه و فرایند تصفیه فاضلاب در کلان‌شهر شیراز اشاره کرد و گفت: کلان‌شهر شیراز با جمعیتی حدود 2 میلیون نفر، که برای این تعداد حدود 3400 کیلومتر شبکه فاضلاب طراحی‌ و از  این میزان 2420 کیلومتر اجراشده است.
مدیرعامل آبفا شیراز تصریح کرد: با افتتاح دو مدول تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 شیراز در کنار تصفیه‌خانه‌ فاضلاب شماره 1 جمعیت حدود یک‌میلیون و 40 هزار نفر تحت پوشش قرارگرفته که برای مابقی میزان جمعیت باید تصفیه‌خانه احداث شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: اسناد مناقصه مدول‌های سوم و چهارم  تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 نیز دردست تهیه است که به‌زودی مناقصه آن برگزار خواهد شد.
در کنار این بازدید، نشست خبری برگزار و فرصتی برای پرسش و پاسخ اصحاب رسانه با مدیرعامل آبفا شیراز در مورد پروژه‌های آب و فاضلاب شهرستان شیراز فراهم شد.
گفتنی است تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 مدرن‌ترین و بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه در جنوب کشور است. این پروژه عظیم شامل 5 مدول است که مدول‌های اول و دوم تیرماه سال جاری توسط رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید و با شروع بهره‌برداری از این دو مدول از ورود حدود 100 هزار مترمکعب فاضلاب خام در ‌روز به محیط‌زیست جلوگیری ‌می‌شود. با ورود این تصفیه‌خانه فاضلاب به مدار بهره‌برداری، بهبود شرایط زیست‌محیطی، دفع و تصفیه فاضلاب بخش بزرگی از شهر شیراز، بهبود کیفیت آب‌های زیرزمینی منطقه و کاهش آلودگی‌های موجود حاصل شده است.
از دیگر مزایای این پروژه عظیم، تولید پساب قابل‌استفاده درفضای سبز، کشاورزی و صنعت و همچنین اشتغال‌زایی بصورت مستقیم و غیرمستقیم بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی