[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

اعتبارات بحران جذب شود، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- استاندار فارس با تأکید بر لزوم جذب اعتبارات بحران، گفت: دستگاه‌های متولی در جذب کامل اعتبارات مربوط به بحران اقدام کنند.
دکتر عنایت‌ا... رحیمی چهارشنبه دوم مهر در جلسه مدیریت بحران استان فارس گفت: امسال در مواجه با آتش‌سوزی‌های مناطق مختلف، تلاش‌های خوبی انجام شد و خوشبختانه همه بخش‌های انتظامی و اجرایی و مردم هماهنگ و پرتلاش در میدان حضور داشتند. 
وی با اشاره به شرایط جغرافیایی استان در وقوع خطرات طبیعی گفت: استان فارس مستعد وقوع زلزله، سیل و بسیاری از بلایای طبیعی است و به همین دلیل باید از آمادگی لازم برای مواجه با این شرایط بحرانی برخوردار باشیم. 
استاندار فارس افزود: تأمین امکانات و تجهیزات ضرورت کاری در این زمینه به شمار می‌رود و در این راستا لازم است تا تغییرات محیطی شناسایی و طرح های خطرپذیری این مناطق تهیه شود.
دکتر رحیمی با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از نظرات اساتید و کارشناسان امر در تهیه طرح‌های خطرپذیری، خاطرنشان کرد: از هم اکنون باید در بحث پیشگیری اقدام کنیم.
وی با بیان اینکه از تجارب گذشته باید استفاده کرد و ما مکلف به اجرای همه دستورات در نظر گرفته شده هستیم، خواستار مکلف شدن بهره‌برداران منابع طبیعی نسبت به نگه‌داری از مراتع در اختیار شد و گفت: همزمان با بهره‌برداری از مراتع باید مراقبت از این عرصه‌های طبیعی مطالبه شود و در این زمینه خاطیان و متخلفین باید جزای این بی‌توجهی را بپردازند.
استاندار فارس با بیان اینکه آموزش در این بخش بسیار اساسی و مهم است، افزود: تکالیف دهیاران و شوراها آموزش و اطلاع‌رسانی به موقع در مواقع بحران است و این امر مستلزم آموزش‌ها و هماهنگی درون سازمانی است.
دکتر رحیمی با اشاره به گسل‌های زلزله‌خیز در شیراز و بخش‌هایی از فارس، گفت: دولت در بخش پیشگیری و جبران خسارت‌های زلزله اعتبارات خوبی اختصاص داد و در زلزله‌های اخیر اعتبارات مناسبی در اختیار داشتیم.
استاندار فارس بهره‌گیری از روش‌های نوین احداث ساختمان و  استفاده از سازه‌های سبک را از راهکارهای مؤثر در بحث زلزله عنوان کرد و خواستار تلاش محیط‌زیست و منابع طبیعی برای کاهش انباشت خار و خاشاک شد و گفت: برای کاهش انباشت خار و خاشاک مستعد آتش‌سوزی باید موضوع چرای دام در این مناطق دنبال و همچنان برای پیشگیری از وقوع سیلاب باید لایروبی مسیرهای مستعد انجام شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی