[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۶
  • دوره جدید

فارس برخوردار نیست ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیراز نوین، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به نشست اخیر اعضای مجمع با رئیس مجلس با توجه به درخواست نمایندگان از سفر قالیباف به استان خبر داد.
ابراهیم عزیزی در همین رابطه اظهار داشت: در راستای بررسی مشکلات و عقب‌ماندگی‌های استان فارس در حوزه‌های گوناگون، نشستی با حضور دکتر قالیباف، رئیس مجلس و اعضای مجمع نمایندگان فارس برگزار شد.
وی با اشاره به جزئیات نشست مذکور گفت: اعتقاد ما این است که مجمع باید از همه ظرفیت‌های ملی بهره‌مند باشد تا برای حل مشکلات و عقب‌ماندگی‌های استان در بخش‌های مختلف پاسخگوی نیاز مردم فارس باشیم.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس ادامه داد: نخستین موضوعی که به عنوان موضوع محوری و اصلی با دکتر قالیباف مطرح شد، لزوم تغییر نگاه به فارس به عنوان یک استان برخوردار بود.
عزیزی افزود: این نگاه در کشور حاکم است که استان فارس یک استان برخوردار و فاقد مشکل و کاستی است در صورتی که این گونه نیست و خواسته همه اعضای مجمع از رئیس مجلس این بود که این نگاه تغییر کند ضمن اینکه تلاش داریم در بخش‌های مختلف حاکمیتی نیز این تغییر نگاه حاکم شود چراکه همین مسأله موجب شده استان فارس از اعتبارات و ظرفیت‌های ملی کمتر بهره‌مند شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس همچنین گفت: موضوع دوم نشست مذکور بررسی عقب‌ماندگی‌های فارس در زیرساخت‌ها و پروژه‌های محرکی چون پتروشیمی‌ها، راه‌های ریلی، بیمارستان‌ها و ... بود؛ پروژه‌های قابل ملاحظه‌ای که می‌تواند جنوب کشور را تحت تأثیر قرار دهد و به دلایلی مسکوت مانده و مورد غفلت واقع شده است. او خاطرنشان کرد: اعضای مجمع نمایندگان فارس در این نشست خواستار اصلاح ساختار بودجه شدند تا با بهره‌مندی از شاخص‌ها جایگاه استان در صنایع و عرصه‌های مختلف چون نفت و گاز، کشاورزی، صنایع تبدیلی، گردشگری، معادن، ورزش و ... ارتقا پیدا کند لذا در مورد همه این موارد به رئیس مجلس گزارش داده شد. عزیزی در مورد نتیجه این نشست نیز گفت: در پایان این نشست قرار بر این شد که دکتر قالیباف سفری به استان فارس داشته باشد تا موارد مذکور از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس افزود: دکتر قالیباف در این نشست ضمن استقبال از پیشنهادهای مطرح شده، نظرات بسیار خوبی در رابطه با پروژه‌های نیمه تمام استان داشت و پیشنهاد داد برخی از پروژه‌های مهم و محرک استان در بودجه سالانه قرار گیرد.
او خاطر نشان کرد: رئیس مجلس همچنین خواستار مطرح شدن نیازمندی‌ها و اولویت‌های استان فارس در چهارچوب برنامه هفتم توسعه و بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان در جهت رشد و توسعه کشور شد و در این راستا ارتباط مستمر مجمع نمایندگان فارس با هیئت رئیسه مجلس را مهم ارزیابی کرد.
عزیزی در ارزیابی خود از نشست مذکور نیز گفت: نوع نگاه حاکم بر جلسه این بود که اعتبارات به صورت کامل در اختیار استان قرار گرفته تا استان نیز بر اساس اولویت‌ها هزینه کند.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس همچنین بیان کرد: قرار است هیئتی از سوی مجلس برای بررسی مشکلات صنعتی و پروژه‌های نیمه تمام و رها شده به استان فارس اعزام شود.
شایان ذکر است در این نشست همه نمایندگان به ارائه مشکلات و کمبودها و ضرورت‌های حوزه انتخابیه پرداختند و مطالب خوب و کارشناسی و مورد نیاز مطرح شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی