[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز منصوب شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی به منظور تدوین برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در راستای توسعه فضای سبز شهری؛ نظارت بر تهیه، تدوین و اجرای طرح جامع فضای سبز شیراز؛ تهیه، تدوین و اجرای طرح جامع فضای سبز، برنامه‌ریزی جهت بکارگیری انرژی‌های نو و پاک و ... را از مهم‌ترین مأموریت‌های سرپرست این سازمان برشمرد.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز در آیین تکریم و معارفه سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گفت: کار و فعالیت در حوزه فضای سبز شهری به علت تأثیر همه جانبه بر زندگی شهروندان و سیمای شهر حساسیت بالایی دارد و شهروندان انتظار دارند فعالیت‌های این حوزه در حد نام و آوازه شیراز باشد.
محمدرضا محمدحسن‌پور یکی از مولفه‌های زیبایی شیراز را باغات و فضای سبز آن دانست و افزود: این باغات، شیراز را از سایر شهرها متمایز کرده و رویکرد و خواسته ما نیز توسعه فضای سبز و حفظ و احیای باغات است.
وی ضمن تشکر از اقدامات انجام شده در حوزه سیما، منظر و فضای سبز شهری توسط مهندس رونق‌زاده، گفت: در حوزه تهیه و توزیع آب جهت آبیاری فضای سبز شهری اقدامات بسیار خوبی انجام شده است که می‌توان به هوشمندسازی چاه‌ها، استفاده از پسآب، احیای قنوات و ایجاد رینگ آب مصرفی فضای سبز اشاره کرد. تلاش داریم با انجام این اقدامات در زمینه آبیاری فضای سبز مشکلی نداشته باشیم و نیاز به برداشت آب از چاه‌ها نیز به حداقل برسد.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز تأکید کرد: انتظار ما از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری این است که شیراز را زیباتر و سرسبزتر از گذشته ببینیم و شاهد خلق آثار ارزشمند در حوزه سیما و منظر شهری نیز باشیم.
محمدحسن‌پور خطاب به سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز گفت: ضروری است با برنامه‌ریزی، هماهنگی و استفاده از نظرات کارشناسان و سرآمدن این حوزه شیرازی زیباتر داشته باشیم.
شهزاد رونق‌زاده، رئیس سابق سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز نیز در این جلسه گفت: طی مدت فعالیت خود اقداماتی در راستای بهبود فضای سبز و ارتقای سیما و منظر شهری شیراز انجام داده‌ام.
رونق‌زاده کاشت گسترده درخت و بهسازی و ترمیم فضای سبز سطح شهر همچون میادین، بولوارها و بوستان‌ها را از جمله اقدامات انجام شده در حوزه فضای سبز برشمرد.
وی در خصوص بهبود سیمای شهر شیراز افزود: نورپردازی پل کابلی، تقاطع شهدای کشن، تقاطع شهید رودکی، تقاطع باهنر- کمربندی، بولوار مدرس و بولوار زند در دست اجراست و پس از اتمام شهروندان شاهد جلوه زیبای شهر در شب خواهند بود.
محمدرضا زندیه، سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز نیز در این جلسه با اشاره به سوابق خود در حوزه‌های متعدد شهرداری گفت: با توجه به سابقه ۱۲ سال فعالیت در حوزه سیما، منظر و فضای سبز شهری (سازمان پارک‌های سابق) برای این سازمان برنامه‌ریزی کوتاه مدت، میان‌مدت و بلندمدت پیش‌بینی کرده ام.
زندیه آماده‌سازی سیما، منظر و فضای سبز شیراز برای عید نوروز را برنامه کوتاه‌مدت خود عنوان کرد.
وی در خصوص برنامه‌های میان‌مدت و بلندمدت پیش‌بینی شده برای سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز افزود: اصلاح ساختار سازمان و الگوی فنی و اجرایی، ساماندهی پیمانکاران طرف قرارداد و تلاش برای ارتقای جایگاه سازمان از جمله این برنامه‌ها است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی