[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۲
  • دوره جدید

بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی و تأمین آب پایدار تخت عروس اقلید ، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه عمران و امور زیربنایی اداره کل امور عشایر فارس در مراسم بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی و تأمین آب پایدار سالم و بهداشتی کانون توسعه تخت عروس گفت: این مجتمع آبرسانی با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال شامل اجرای خط انتقال آب به طول 20 کیلیومتر، احداث مخزن ذخیره بتنی 500 مترمکعبی، اجرای شبکه داخلی شهرک به طول 10 کیلومتر به بهره‌برداری رسید.
جاوید حیاتی بیان داشت: تأمین آب پایدار و با کیفیت نقش ویژه‌ای در افزایش بهداشت و سلامت و جلوگیری از بیماری‌های مختلف این قشر از جامعه دارد. وی ادامه داد: با بهره‌برداری از این مجتمع 400 خانوار عشایری از نعمت آب سالم بهداشتی و پایدار بهره‌مند می‌شوند.
معاون توسعه عمران و امور زیربنایی با اشاره به اینکه مطالعات تأمین آب و طراحی خط انتقال آب و شبکه توزیع در این کانون اسکان از سال‌های گذشته صورت گرفته بود که به دلیل عدم تأمین اعتبار لازم عملیاتی نشده بود و در سال 1398 با فراهم شدن فرصت قانونی در قانون بودجه سال 1398 از محل اعتبارات بنده تبصره 4 صندوق توسعه ملی مبلغ 220 میلیارد ریال اعتبارات به منظور تأمین آب پایدار در مناطق عشایر و توسعه شبکه‌های توزیع آب فراهم و تخصیص داده شد، افزود: تعداد 20 طرح در قالب مجتمع‌های آبرسانی در مناطق عشایری عملیاتی و به بهره‌برداری رسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی