[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

وزیر امور خارجه: روسیه از دوستان راهبردی ایران است ، روزنامه شیراز نوین

وزیر امور خارجه کشورمان، تأکید کرد: روسیه از دوستان راهبردی ایران است بنابراین رایزنی و مشورت نزدیک بین مقامات دو کشور امری مهم و مورد نیاز است. 
به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف، در گفت‌وگو با خبرنگاران در ارتباط با نتایج سفر خود به روسیه و دیدارش با همتای روسی خود تصریح کرد: با توجه به شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی و روابط دوجانبه این نیاز وجود دارد که گفت‌وگوهای مستمری با دوستان خود از جمله روسیه داشته‌باشیم و این سفر نیز فرصتی را فراهم کرد تا با مقامات روسیه گفت‌وگوها و هماهنگی‌هایی را داشته‌باشیم از جمله در مورد مسائل افغانستان و برجام.
این دیپلمات عالی‌رتبه کشور با اشاره به مواضع مسکو در شورای حکام و شورای امنیت سازمان ملل در مورد فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران و برجام گفت: هماهنگی نزدیکی بین دو کشور در این زمینه وجود داشت که منجر به نتایج موفقیت‌آمیزی شد. وی با بیان اینکه سفر مورد اشاره سومین سفر او به روسیه در ایام شروع به ویروس کرونا است، خاطر‌نشان کرد: این سفر برای هماهنگی و نزدیک کردن دیدگاه‌های دو کشور در مورد مسائل مختلف صورت گرفته است، روسیه از دوستان راهبردی ایران است و انجام این نوع از گفت‌وگوها امری مهم و مورد نیاز دو کشور است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی