[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

جیره‌بندی در راه است ، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: پرداخت کالا برگ به۶۰‌میلیون نفر در حال بررسی است. به گزارش شیراز نوین به نقل از خانه ملت، رحیم زارع  بر ضرورت هماهنگی دولت و مجلس برای به نتیجه رسیدن «طرح حمایت معیشتی از مردم» تأکید کرد و گفت: براساس این طرح بسته‌های حمایتی به دو دهک تعلق می‌گیرد، دهک اول شامل 20 میلیون نفر شده و دهک دوم 40 میلیون نفر را در بر می‌گیرد که به مراتب وضعیت بهتری از نظر اقتصادی از دهک اول دارند.
نماینده مردم آباده، بوانات و خرم‌بید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس این طرح به 60 میلیون نفر در کشور کالا برگ پرداخت می‌شود، ادامه داد: اجرای طرح فوق در 6 ماه دوم سال جاری به  30هزار‌میلیارد تومان بودجه نیاز دارد. به گفته وی متأسفانه 11 میلیون خانوار در کشور وجود دارد که نه کارمند هستند و نه بازنشسته، درواقع حقوقی از جایی دریافت نمی‌کنند بنابراین در شرایط سخت اقتصادی کنونی بهبود وضعیت معیشت مردم ضروری است.
زارع معتقد است مجلس و دولت باید با هم هماهنگ باشند تا  اجرای «طرح حمایت معیشتی از مردم» انجام شود چراکه در غیر این صورت بار مالی طرح مانع از تصویب آن ازسوی شورای نگهبان خواهد شد.
این نماینده مجلس، تأمین بودجه مورد نیاز برای اجرای طرح فوق را از محل‌های متعددی همچون «مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردات کالاهای اساسی»، «نرخ تسعیر ارز» و دیگر موارد قانونی مانند «تبصره 14 قانون برنامه بودجه»(درخصوص هدفمندی یارانه‌ها)، امکان‌پذیر دانست.
به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، نمایندگان مجلس نظر مثبتی درباره این طرح دارند لذا به دنبال توافق با دولت برای حل مشکل بار مالی آن هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی