[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۲
  • دوره جدید

بنزین بار امنیتی دارد ، روزنامه شیراز نوین

موضوع فروش اوراق سلف نفتی نیـــــز بدون دلیل در شورای سران قوا مطرح شد
بنزین بار امنیتی دارد  

نماینده کازرون: طرح‌های ناپخته در حوزه سهیمه‌بندی انرژی کارایی ندارد

به گزارش شیراز نوین به نقل از خانه ملت، رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اخذ تصمیمات شتاب‌زده در حوزه انرژی کارساز نیست از ارائه طرح‌های ناپخته در حوزه سهیمه‌بندی انرژی و مشخصاً بنزین انتقاد کرد. فریدون عباسی، در رابطه با ارائه طرح‌هایی مرتبط با سهمیه‌بندی بنزین، گفت: اخذ نظر نهادهای مسئول درخصوص طرح‌های مرتبط با «سهمیه‌بندی بنزین» -که بار امنیتی دارند- ضروری است بنابراین در بررسی هر طرحی باید ابتدا آرامش جامعه را در نظر گرفت و از ارائه طرح‌های شتاب‌زده اجتناب کرد.
نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی افزود: بررسی هر طرحی منجمله سهمیه‌بندی انرژی و مشخصا بنزین باید ابتدا در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مورد بررسی قرار گیرند و پس از رایزنی‌های مختلف، اخذ نظر از مرکز پژوهش‌های مجلس و دانشگاهیان تصمیم نهایی را گرفت لذا اخذ تصمیمات شتاب‌زده به ویژه در حوزه انرژی کارساز نیست. وی با انتقاد از ارائه طرح‌های ناپخته و زودگذر در حوزه سهیمه‌بندی انرژی و مشخصاً بنزین، داشتن چشم‌انداز 20 ساله در این حوزه را ضروری دانست.
عباسی معتقد است اگر نظر شورای عالی امنیت ملی در زمان افزایش قیمت بنزین به موقع اخذ شده بود، شاهد این میزان تخریب و تلفات در جامعه نبودیم اما با ارائه مجدد طرح‌های مرتبط با سهمیه‌بندی بنزین این اشتباه  تکرار می‌شود.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه موضوع فروش اوراق سلف نفتی نیـــــز بدون دلیل در شورای سران قوا مطرح شد، تصریح کرد: باید تعیین‌تکلیف شود که باید چه موضوعاتی در شورای سران قوا و توسط چه کسی مطرح شود، یعنی رئیس‌جمهور دبیر شورای سران قوا است یا شخص دیگری، چراکه درصورت روشن شدن این موضوعات، بسیاری از مشکلات در جامعه ایجاد نخواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی