[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

نسل حاضر با اهداف شهدا در دفاع مقدس آشنا شوند ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده ناحیه سپاه شهرستان مرودشت از برنامه‌ریزی برای احداث پارک موزه دفاع مقدس در ورودی شهر مرودشت خبر داد.
سرهنگ هاشم جمالی جمعه ۴ مهر در دیدار رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مرودشت، ضمن گرامیداشت چهل‌سالگی دفاع مقدس، گفت: با توجه به ظرفیت‌های بومی و استقبال نیک‌اندیشان و خیران و با هماهنگی‌ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، پارک موزع دفاع مقدس در ورودی شهر مرودشت احداث خواهد شد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی مرودشت، جمالی گفت: روند طرح مطالعاتی و تشکیل کارگروه شهرستانی این پروژه در دست اقدام است و امیدواریم با اجرایی شدن این پروژه، شاهد زیباسازی ورودی این شهر با هم نشینی آثار و ارزش‌های ماندگار دفاع مقدس با آثار تاریخی نیز باشیم.
فرمانده سپاه ناحیه مرودشت با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تأکید بر ضرورت حفظ سرمایه‌های انسانی و ارزش‌های انقلاب و نظام اسلامی، یکی از برنامه‌های مورد نظر سپاه ناحیه مرودشت برای پاسداشت این ایام را شبیه‌سازی عملیات فتح‌المبین اعلام کرد. جمالی گفت: شبیه‌سازی عملیات فتح المبین در هفته دفاع مقدس با همراهی و همکاری مجموعه‌های مختلف نظیر اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مرودشت با هدف تأثیرگذاری و آشنایی بیشتر نسل حاضر با رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهدا جانبازان و ایثارگران این مرز و بوم، اجرایی شده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان مرودشت نیز با اشاره به ظرفیت‌های معنوی این شهرستان و ضرورت ایجاد فضایی مرتبط با ارزش‌های فرهنگی، بیان کرد: شهرستان مرودشت با دارا بودن ظرفیت‌های فراوان فرهنگی و معنوی همواره از جایگاه ویژه‌ای با قابلیت‌های فراوان برخوردار بوده است.
بهمن مردانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های رزمندان در آن دوران و با اشاره به اینکه شهرستان مرودشت نیز در آن دوران شهدا و ایثارگرانی را تقدیم این نظام کرده است، لزوم ایجاد فضاهایی متناسب برای معرفی سرمایه‌های معنوی ارزشمند را یادآور شد.
مردانی گفت: اقداماتی در راستای فضاسازی و بهبود محل مقبره شهدای گمنام و محوطه‌ی اطراف آن با هدف جذب گردشگر بیشتر از سوی میراث فرهنگی مرودشت انجام شده است.
رئیس میراث فرهنگی مرودشت همچنین گفت: شبیه‌سازی عملیات فتح المبین در زمینه جذب گردشگران با هدف تبیین موضوعات فرهنگی هشت سال دفاع مقدس، دستاوردهای مثبت و مطلوبی را خصوصا بین نسل جوان خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی