[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

راه‌اندازی مراکز ۱۶ ساعته، نقطه‌قوت مجموعه سلامت در مهار کرونا بود، روزنامه شیراز نوین

  محمد شبیری- گروه خبر 
یکصد و هفتادمین نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بررسی عملکرد مراکز ۱۶ ساعته شهرستان‌های استان همراه بود. 
رئیس دانشگاه در این نشست با بیان اینکه یکی از نقاط‌قوت مجموعه سلامت در مهار کروناویروس طی ماه‌های گذشته، راه‌اندازی مراکز ۱۶‌ساعته بوده است، گفت: برای تداوم بهره‌مندی از این دستاوردها لازم است بر خدمات نظارت شود تا شاهد ارتقای آن باشیم.
دکتر «مهرزاد لطفی» همچنین با اشاره به آغاز فصل سرما در استان، پایبندی به رعایت اصول بهداشتی را یک الزام جدی خواند که لازم است برای حفظ سلامت عمومی، مورد توجه جدی قرار گیرد.
 روند نمونه‌گیری‌های مربوط به کروناویروس در مراکز و آزمایشگاه‌های تشخیصی استان دیگر محور نشست دیروز بود که پیرامون راهکارهای بهبود خدمات همفکری و برنامه‌ریزی شد. دکتر لطفی همچنین با بررسی آمارهای مربوط مرگ و میر جان‌باختگان کروناویروس طی دو روز گذشته، علت‌های مرگ آنان را به همراه اعضای این ستاد بررسی کرد. مقایسه آمار ابتلا در ایران و دیگر کشورهای دنیا و علت‌های افزایش و کاهش در نقاط مختلف دنیا، دیگر محور این نشست بود.
رئیس دانشگاه در ادامه به بررسی آمار ابتلا در شهرهای مختلف استان، روند نمونه‌گیری، پذیرش و بستری بیماران مشکوک و علامت‌دار، وضعیت بیمارستان‌ها ی مختلف استان و خدمات تیم‌های بهداشتی و درمانی پرداخت.
دکتر «علی اکبری» معاون درمان دانشگاه نیز گزارشی از وضعیت بیمارستان‌های مرجع، رسیدگی به بیماران کروناویروس در استان فارس، ظرفیت تخت‌های بیمارستان و خدمات بخش‌های عادی و مراقبت ویژه را ارائه کرد.
همچنین دکتر «محمدرضا کریمی» معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه با اشاره به سفر به شهرستان کازرون برای بررسی وضعیت کروناویروس در این شهرستان، گزارشی از برنامه‌ها  و نتایج این سفر به رئیس دانشگاه و اعضای این ستاد ارائه کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی