[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

اعلام وضعیت قرمز کرونا دور از انتظار نیست ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: براساس آخرین آمارها، تاکنون ۵۲ هزار و ۲۵۹ نفر در فارس به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۲۴ هزار و ۲۶۶ نفر مربوط به شهرستان شیراز است.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر عبدالرسول همتی گفت: برابر آمارها، از ابتدای شیوع کروناویروس تا دیروز در فارس از ۲۸۵ هزار نفر بیمار مشکوک یا دارای علامت، تست کرونا شده است.
همتی شمار فوت‌شدگان براثر کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته را ۵ نفر اعلام و خاطرنشان کرد که با اضافه شدن این تعداد، جمع کل قربانیان بیماری کووید۱۹ در استان فارس به ۹۶۷ نفر رسیده است.
وی ضمن هشدار نسبت به تداوم روند افزایشی تعداد مبتلایان و بیماران بستری در فارس، گفت: اکنون ۷۶۷ بیمار در بیمارستان‌ها بستری‌اند که ۸۶ نفر از آنان، در بخش مراقبت ویژه بستری و تحت‌درمان هستند. همتی با بیان اینکه تعداد ۴۸ هزار و ۳۴۹ نفر از مبتلایان به کرونا در استان فارس، بهبود یافته‌اند، گفت: این عدد ۹۲ درصد از کل مبتلایان را شامل می‌شود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه استان‌های همجوار فارس، عموماً در وضعیت قرمز به لحاظ شیوع این بیماری قرار دارند، گفت: اگر شهروندان در فارس نسبت به کروناویروس رفتار بهداشتی مناسبی نداشته‌باشند و توصیه‌های پیشگیرانه را اجرا نکنند، فارس نیز با وضعیت قرمز روبرو خواهد شد.
همتی همچنین یادآور شد که بعد از شهرستان شیراز، به ترتیب شهرستان‌های مرودشت، داراب، کوار، لامرد، آباده، زرین‌دشت، قیر و کارزین، فیروزآباد و ممسنی، در رده‌های بعدی تعداد بیمار مثبت قطعی قرار دارند. به گزارش ایسنا، پیش از این و براساس آمارهای اعلامی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شمار افراد بهبود یافته از بیماری کروناویروس، ۹۳ درصد از کل آمار مبتلایان را شامل می‌شد اما برابر اعلام همتی، اکنون این عدد با یک درصد کاهش به ۹۲ درصد افت داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی