[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

برای تقویت و رشد موهایتان این ویتامین ها را بخورید، روزنامه شیراز نوین

شفقنا- داشتن موهای کامل، انعطاف‌پذیر و به ظاهر بی‌زحمت که در تبلیغات شامپو و تبلیغات محصولات مو مشاهده می‌کنید، می‌تواند برای یک فرد عادی غیرقابل دسترس باشد. اما شاداب و سالم نگه داشتن موها کمتر مربوط به محصولاتی است که استفاده می‌کنید و بیشتر مربوط به آنچه می‌خورید، است.
مصرف برخی ویتامین‌ها ممکن است رشد سالم مو را تقویت کنند البته توجه به این نکته مهم است که بسیاری از این ویتامین‌ها تنها در صورت کمبود ویتامین‌ها به رشد مو کمک می‌کنند. کسانی که قبلاً مقادیر کافی این ویتامین‌ها را مصرف کرده‌اند به احتمال زیاد فایده‌ای نخواهند دید و حتی در صورت شروع مصرف بیش از حد توصیه شده، ممکن است عوارض جانبی ناخواسته‌ای را تجربه کنند.
ویتامین‌های گروه B
ویتامین‌های گروه B به رشد مو کمک می‌کنند زیرا آنها در تولید گلبول‌های قرمز خون که اکسیژن را به پوست سر منتقل می‌کنند نقش مهمی دارند و فولیکول‌های مو می‌توانند موهای جدید تولید کنند. هشت ویتامین B وجود دارد. به طور خاص یکی از آنها، به نام بیوتین یا ویتامین H، به عنوان یک روش درمانی جایگزین برای ریزش مو به طور گسترده تبلیغ می‌شود. از آنجا که ویتامین‌های گروه B به طور گسترده در بسیاری از انواع مواد غذایی موجود است، کمبود آن نادر است. با این حال، اگر گیاه‌خوار هستید، بهتر است مصرف مکمل B12 را در نظر بگیرید زیرا B12 فقط در محصولات حیوانی یافت می‌شود.
ویتامین A
ویتامین A به دلیل نقش خود در ارتقا سلامت چشم و حمایت از سیستم ایمنی بدن بسیار شناخته شده است، اما همچنین یکی از عوامل اصلی رشد مو است. به طور خاص، کمبود ویتامین A می‌تواند منجر به آسیب به فولیکول‌های مو، غدد عرق و ریزش مو از جمله سایر مشکلات سلامتی شود. به این دلیل که مقدار ناکافی ویتامین A می‌تواند روند ساخت سلول‌های جدید بدن را کُند، کند. همه سلول‌ها برای رشد به ویتامین A احتیاج دارند. این شامل مو، سریعترین رشد در بدن انسان است. با این حال، همه نباید مصرف مکمل ویتامین A را در نظر بگیرند زیرا مصرف بیش از حد آن منجر به آسیب کبدی و نقایص مادرزادی می‌شود.
ویتامین D
ویتامین D به دلیل نقش خود در کمک به جذب کلسیم و منیزیم در بدن برای تقویت سلامت استخوان بسیار مشهور است. نقش آن در رشد مو کمتر درک شده است، اما می‌تواند با افزایش میزان فولیکول‌های مو در پوست سر، به کمتر شدن ریزش مو کمک کند.
ویتامین E
ویتامین E به خانواده‌ای متشکل از هشت ماده مغذی محلول در چربی گفته می‌شود. این ترکیبات به عنوان آنتی‌اکسیدان در بدن عمل می‌کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها به محافظت از سلول‌ها در برابر استرس اکسیداتیو، که با ریزش مو و رشته‌های خاکستری مرتبط است، می‌پردازند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی