[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

رزمایش زمینی ثامن‌الائمه(ع) در شیراز برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت گرامیداشت سالروز شکست حصر آبادان، رزمایش یک‌روزه ثامن‌الائمه(ع) با رمز مقدس «نصر من الله و فتح قریب» در منطقه دارنگون شیراز برگزار شد.
به گزارش ایسنا، رزمایش ثامن‌الائمه(ع) صبح یکشنبه ۶ مهر با حضور یگان‌های نظامی ارتش مستقر در استان فارس، در منطقه عمومی دارنگون شهرستان شیراز، در گرامیداشت سالروز شکست حصر آبادان برگزار شد.
فرمانده ارشد نظامی ارتش در منطقه فارس در گفت‌وگو با خبرنگاران، هدف از برگزاری این رزمایش را افزایش قدرت تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی افسران دوره مقدماتی دانست که پس از چندین هفته آموزش تئوری در دانشکده پیاده مرکز آموزش علوم و فنون مکانیزه شیراز، به‌صورت عملی و میدانی در منطقه رزمایش دارنگون به اجرا درآمد.
امیر سرتیپ دوم ابوالقاسم رضایی افزود: این رزمایش از چهار عملیات پدافند منطقه‌ای تشکیل شده بود که بر اساس آن ابتدا دشمن فرضی به مناطق پدافندی ما یورش برد اما با آتش گسترده نیروهای خودی مواجه شد و نتوانست نفوذ یا رخنه‌ای در مناطق پدافندی ما ایجاد کند و مجبور به عقب‌نشینی به‌سوی ارتفاعات شد.
او اضافه کرد: در ادامه عملیات برای نابودسازی دشمن با استفاده از نیروهای رزمی یک تک هماهنگ‌شده با ترکیب تانک علیه دشمن تدارک دیده شد و دشمن فرضی که شکست خود را قطعی می‌دید، در آخرین اقدام با هلی‌برن نیروها در پشت مواضع قصد جلوگیری از پیشروی نیروهای ما را داشت که بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده عملیات ضد هلی‌برن علیه دشمن اجرا شد و موفق شدیم این عملیات را از بین ببریم.
رضایی خاطرنشان کرد: این عملیات‌ها به‌منظور آموزش افسران دوره‌های مقدماتی که در آینده به‌عنوان فرمانده دسته و گروهان در یگان‌های رزمی نزاجا انتخاب می‌شوند، اجرا شد. در پایان رزمایش از خانواده‌های معظم شهدا قدردانی و تجلیل شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی