[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۳
  • دوره جدید

اطلاعات سامانه جامع تجارت باید در دسترس مردم باشد، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌جمهور ضرورت بهره‌برداری گسترده مدیریتی از سامانه جامع تجارت را مورد تأکید قرار داد و گفت: سامانه جامع تجارت در کنار ایجاد شفافیت و فراهم‌کردن امکان گزارش‌گیری بهنگام از سوی همه مسئولان از وضعیت صادرات و واردات کشور، می‌تواند باعث تسهیل و سرعت در امر تجارت شده و مشکلات دست‌وپاگیر اداری را از سر راه فعالان اقتصادی بردارد.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی دیروز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پس از ارائه گزارش وزارت صمت در خصوص اقدامات بانک مرکزی و گمرک درباره ترخیص کالاها، گفت: مدیریت شرایط خاص و نیاز کشور به تأمین کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات باید به یک میراث مدیریتی ماندگار در حوزه تجارت کشور منجر شود و دستگاه‌های مرتبط استفاده گسترده از سامانه جامع تجارت را سامان دهند. وی خاطرنشان کرد: این سامانه به‌طور قطع می‌تواند با تأمین شفافیت اطلاعاتی، مقابله با رانت و فساد اقتصادی را سامان دهد و زمینه تسهیل و تسریع در تجارت را فراهم کند.
رئیس جمهور با تأکید برضرورت ثبت شفاف از مرحله سفارش تا توزیع کالا در مراکز فروش در سامانه جامع تجارت، گفت: اطلاعات این سامانه نه‌تنها در اختیار دستگاه‌ها و تجار، بلکه حتی باید در دسترس عموم مردم باشد. روحانی با بیان اینکه هیچ کالایی نباید در گمرک‌های کشور معطل بماند، اظهار داشت: دستگاه‌های اقتصادی کشور نظیر وزارت اقتصاد، وزارت صمت و بانک مرکزی با هماهنگی‌های لازم باید نسبت به تسریع در ترخیص کالا اقدام کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی