[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

اربعین در بین‌الحرمین خواهیم بود ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل موكب احمد بن موسی(ع) با بیان اینكه امسال بساط عزای اربعین را در بین‌الحرمین شیراز بر پا خواهیم كرد، گفت: ان‌شاءالله تلاش می‌كنیم تا اربعین حسینی را به بهترین شكل و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار كنیم.
به گزارش كمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی موكب احمد بن موسی(ع)، سردار غلامحسین‌ غیب‌پرور، مدیرعامل این موكب گفت: موكب احمد بن موسی چند سالی است كه با عنایت امام حسین(ع) در كربلای معلی شكل گرفته است.
وی افزود: امسال به دلیل شرایط شیوع كرونا، عاشقان امام حسین(ع) نمی‌توانند در پیاده‌روی اربعین حسینی شركت كنند لذا به یاری خدا بنا داریم تا در ایام اربعین بساط عزای امام حسین(ع) را در بین‌الحرمین شیراز یعنی فاصله بین حرم حضرت احمد بن موسی(ع) و حضرت سید علاءالدین حسین(ع) بر پا كنیم. سردار غیب‌پرور با بیان اینكه بدین‌منظور جلسه‌ای به ریاست آیت‌الله دژكام، نماینده رهبر معظم انقلاب برگزار و هماهنگی‌های لازم در این رابطه انجام شد، گفت: مردم استان فارس همگی دلدادگان اهل بیت(ع) هستند و گواه این مسئله هم تقدیم 15 هزار شهید و ده‌ها هزار جانباز، آزاده و رزمنده است و در همین‌جا از آنان می‌خواهیم تا از این فرصت استفاده كرده و اربعین حسینی را به شكل جدیدی برگزار كرده و عرض ادبی به ساحت مقدس امام حسین(ع) داشته باشیم.
جانشین فرمانده ‌كل سپاه در قرارگاه مركزی امنیتی امام علی(ع) با تصریح اینكه به‌حمد الهی مردم ما همواره پای كار بوده‌اند و به یاری خدا چنین اتفاقی هم در ایام اربعین رخ خواهد داد، گفت: ان‌شاءالله تلاش می‌كنیم تا اربعین حسینی را به بهترین شكل و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار كنیم. وی سخنان امام راحل را در این‌باره یادآور شد و گفت: امام راحل فرمودند حضرت سیدالشهدا(ع) مذهب را بیمه كرد و این یك جمله بسیار عمیق، اساسی و كلیدی است كه از امام راحل به یادگار داریم لذا باید مراسم‌های عزاداری اربعین را با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی با قوت برگزار كنیم. سردار غیب‌پرور در پایان یادآور شد: علاوه بر فعالیت‌هایی كه در بحث عزاداری در ایام اربعین خواهیم داشت، یكسری فعالیت‌ها در قالب كمك‌های مؤمنانه نیز در سطح وسیع‌تری انجام خواهیم داد چرا كه یكی از اساسی‌ترین كارها رسیدگی به مردم است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی