[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۵
  • دوره جدید

سراب درآمد ۳۵ میلیارد دلاری ، روزنامه شیراز نوین

معاون امور گردشگری و زیارتی استانداری فارس بر ضرورت مقررات‌زدایی بیش از گذشته برای روان‌سازی در امر گردشگری توسط متولیان این حوزه تأکید کرد. به گزارش شیراز نوین به نقل از ایسنا، علی‌نقی لقمانی در صحن علنی شورای شهر شیراز بیان کرد: در سند چشم‌انداز ٢٠ ساله کشور مفاهیم و اهداف بزرگی برای حوزه گردشگری ترسیم شده و راهبردهایی معین شده که می‌تواند به عنوان سند فرادستی راهگشای مباحث مربوط به صنعت گردشگری و امور زیارتی کشور باشد. معاون امور گردشگری و زیارتی استانداری فارس ادامه داد: سندهای فرادست در طول زمان نیاز به برنامه‌های میان مدت و بلند مدت برای اجرایی شدن و به بهره‌برداری رساندن آن مفاهیم دارد.
وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه و در بخش فرهنگ توجه نسبتاً خوبی به راهبردها و بخش خصوصی و گروه‌های بهره‌بردار شده، عنوان کرد: در سند چشم‌انداز کشور پیش‌بینی شده که درآمد حاصل از گردشگری به سالانه بیش از ٣٥ میلیارد دلار ارتقا پیدا کند و همچنین عدد آن به ٢٠ میلیون نفر افزایش پیدا کند که هدفگذاری با این حجم نیاز به همدلی، توجه و برنامه‌های علمی مبتنی بر توانمندی و ظرفیت‌های بالقوه دارد.
لقمانی با بیان اینکه تا کنون شاهد خروجی به عنوان یک برنامه راهبردی نبوده‌ایم، گفت: در کمیسیون‌های مختلف مجلس این مهم در حال رایزنی و بررسی است. وی همچنین خاطرنشان کرد: استان فارس و شهر شیراز به عنوان مرکز ظرفیت‌های عظیم فرهنگی، پتانسیل‌هایی تاریخی و اقلیمی در خود دارد و همچنین تکثر و تعدد شخصیت‌های متعدد فرهنگی در استان باعث شده تا نتوان در قالب یک برنامه‌ واحد همه آنها را کنار هم دید.
معاون امور گردشگری و زیارتی استانداری فارس ادامه داد: خوشبختانه در ایامی که به دلیل کرونا گردشگری به عنوان مظلوم‌ترین بخش، بیشترین آسیب را به خود دیده است، اقدامات خوبی در قالب پروژه‌محوری در شیراز به ویژه در سال جاری اجرایی شده‌ که امید است در برنامه زمانی معین با اقدامات ارزشمند دیگری در بازار وکیل، زندیه و...کمک وافر و بزرگی به حفظ داشته‌ها کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی