[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۹
  • دوره جدید

استحکام، ویژگی مسکن شهری است ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن فارس در شهرستان‌های رستم، کازرون، نی‌ریز و داراب در هفته گذشته شاهد تحولات بسیاری در زمینه ساخت، بازسازی، صدور اسناد مالکیت و تأمین مسکن مددجویان در گروه‌های هدف بوده‌ایم.
524 واحد مسکونی روستایی بازسازی شد
مدیر بنیاد مسکن شهرستان رستم از بهسازی و بازسازی 524 واحد مسکونی روستایی و آسیب‌دیده از سیل و حوادث در این شهرستان که از تسهیلات کم‌بهره و اعتبارات و تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی برخودار شده‌اند، خبر داد.
خسرو کشتگر بر لزوم توجه به مناطق محروم و آمادگی بیشتر برای امدادرسانی در شرایط بحرانی سیل و زلزله به این مناطق تأکید کرد و ابراز داشت: بنیاد مسکن در همه این شرایط بحرانی در کنار مردم بوده است.
کشتگر با بیان اینکه 134 واحد مسکونی در این شهرستان در یک سال گذشته از تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی برخوردار شده‌اند، افزود: برای بازسازی و بهسازی این واحدهای مسکونی 80 میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره و آورده متقاضیان هزینه شده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان رستم اضافه کرد: همچنین برای بازسازی 390 واحد خسارت دید از سیل در این شهرستان 327 میلیارد و 600 میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره و آورده متقاضیان هزینه شده است.
گشایش در زمینه صدور اسناد مالکیت 
نشست کارشناسی و هماهنگی مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کازرون، اداره ثبت اسناد و اداره اوقاف این شهرستان، در خصوص مسائل و مشکلات پیش‌روی صدور سند متقاضیان در سطح شهرستان و نیز بررسی تفاهم‌نامه‌ همکاری بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد برگزار شد. قاسم داوودی، مدیر بنیاد مسکن شهرستان کازرون در این نشست با بیان اینکه اعطای اسناد مالکیت در مناطق روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت با تفاهم نامه‌های موجود دنبال می‌شود، افزود: مطابق مصوبات برنامه‌های توسعه سالانه ۳۵۰هزار جلد سند مالکیت روستایی در کشور صادر می‌شود که بخش قابل توجهی از این اسناد به استان فارس و شهرستان کازرون تعلق دارد.
داوودی با برشمردن برخی از مزایای سنددار کردن واحدهای روستایی گفت: مطابق این برنامه تا کنون اسناد مالکیت در اغلب مناطق روستایی این شهرستان صادر شده که با رفع مشکلات و بهره‌گیری از خدمات کشوری و همچنین همکاری دو دستگاه بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک، دستیابی به هدف مذکور در دستور کار قرار گرفته است. 
مشارکت بنیاد مسکن در تأمین مسکن مددجویان 
نشست هماهنگی و کارشناسی با حضور مهندس علی‌اکبر مبین، مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نی‌ریز و  مهندس طبری، بخشدار بخش پشتکوه این شهرستان در خصوص طرح مسکن محرومين و طرح‌های بهسازی بخش پشتکوه شهرستان نی‌ریز برگزار شد. محسن طبری، بخشدار پشتکوه شهرستان نی‌ریز در این نشست با یادآوری آرمان‌های اصلی انقلاب و آموزه‌های معنوی که بنیاد مسکن بر آن بنیان نهاده شده است، افزود: تأمین مسکن نیازمندان و محرومین از جمله کارکردهای اصلی بنیاد مسکن است که باید در شرایط کنونی جامعه بیش از پیش به آن
توجه داشت.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان نی‌ریز نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های توسعه روستایی در این شهرستان بیان داشت: مخاطب بسیاری از فعالیت‌های توسعه خانوارهای مددجویان و افراد تحت پوشش هستند، بنیاد مسکن در این عرصه در سال‌های مختلف خدمات شایان توجه انجام داده است.
استحکام، ویژگی مسکن شهری مورد انتظار شهروندان است
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس از پروژه 30واحدی امام سجاد(ع) داراب و زمین طرح اقدام ملی مسکن داراب بازدید نمود و اظهار داشت: کیفیت، استحکام و زیبایی از جمله ویژگی‌های مسکن شهری مورد انتظار شهروندان است که بنیاد مسکن نیز به این انتظارات و مطالبات توجه دارد.
دکتر محمد رسول پروری، معاون مسکن شهری بنیاد مسکن فارس، به اتفاق مهندس توانگر، کارشناس مسکن شهری بنیاد مسکن فارس و مهندس میزان، مدیر بنیاد مسکن داراب از پروژه 30واحدی امام سجاد(ع) واقع در شهرک امام سجاد(ع) داراب و زمین طرح اقدام ملی مسکن بازدید نمود.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن فارس ضمن بازدید از واحدهای در حال ساخت این پروژه گفت: تلاش بنیاد مسکن بر این است که پروژه‌30 واحدی از برنامه زمان‌بندی خود عقب نماند و واحدهای در حال احداث با بهترین کیفیت در زمان مقرر به متقاضیان تحویل می‌گردد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی