[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۱
  • دوره جدید

داورزنی: واگذاری سرخابی‌ها اصلاً شوخی نیست!، روزنامه شیراز نوین

معاون سابق وزیر ورزش گفت: ما بارها به کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کردیم ما کشوری هستیم که به منشور المپیک احترام می‌گذاریم.
به گزارش ورزش سه، محمدرضا داورزنی، معاون سابق وزیر ورزش که هم اکنون در رأس فدراسیون والیبال قرار دارد، به بهانه حضور در دادگاه CAS به عنوان یکی از نمایندگان جودوی ایران در برنامه صبحگاهی شبکه سه حاضر شد و درباره مسائل مختلف
صحبت کرد. 
بر اساس شکایتی که فدراسیون جودوی ایران بابت تعلیق، دیوان حکمیت تشکیل جلسه داد و صحبت‌های هر دو طرف را گوش داد. قرار بر این شد محتویات جلسه محرمانه بماند و یک ماه هم برای تفاهم به دو طرف فرصت داده شد. اگر بعد از این یک ماه توافق حاصل شد که هیچ، اگر هم نشد، دادگاه رأی خود را
اعلام کند.
در هر شرایطی، شرایط از وضعیت فعلی بدتر نخواهد شد. اتفاقاتی که الان رخ داده، تضییع در حق 90 هزار جودوکار ایرانی است. کشور ما همواره به دنبال صلح بوده و در 40 سال اخیر بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌ها را تحمل کرده، اما در هیچ کجای قوانین کمیته بین‌المللی المپیک این مسائل دیده نشده است. حتی ما در فدراسیون‌های جهانی و فیفا نمی‌توانیم از پول خود استفاده کنیم. هیچ کسی در این باره اظهارنظر نکرده و کسی نگفته این ظلم در حق ایران است.
ما بارها به کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کردیم و حتی در نامه‌ای که به امضای آقایان صالحی‌امیری و سلطانی‌فر رسیده بود، اعلام شد که ما کشوری هستیم که به منشور المپیک احترام می‌گذاریم. اما اگر این بخواهد ابزاری برای فشار علیه ما باشد و بخواهند مشکل کشور دیگری را حل کنند، درست نیست. مسئله ما سیاسی نیست، بلکه اعتقادی است. فقط ایران نیست و 20 کشور دیگر هم در دنیا هستند که ورزشکارانشان به خاطر مسائل اعتقادی این کار را انجام می دهند. بعضی از کشورها به خاطر برخی مسائل با کشور دیگری مسابقه نمی‌دهند. این هم در کشور ما قانون نیست. در 20 کشور دیگر این فشارها وجود ندارد و از این موضوع به عنوان یک ابزار علیه ایران استفاده می‌کنند. 
اراده وزارت ورزش بر این است که استقلال و پرسپولیس قطعاً خصوصی شوند. من در سه سالی که در وزارتخانه بودم، می‌شنیدم که می‌گفتند این موضوع فقط یک شوخی است و دولت نمی‌خواهد این دو باشگاه خصوصی شوند، اما اصلاً اینطور نیست. نظر سلطانی‌فر این است که همین امروز هم اگر می‌شود، این دو باشگاه باید خصوصی شوند چون از فردا بهتر است. اراده بر این است که هر چه زودتر این اتفاق بیفتد و به نظرم باید در همین دولت استقلال و پرسپولیس خصوصی شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی