[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۲
  • دوره جدید

جهش تولید یعنی بزرگ‌ترشدن سفره کارگران، روزنامه شیراز نوین

جهش تولید یعنی بزرگ‌ترشدن سفره کارگران

یک مقام مسئول کارگری تعطیل‌شدن کارخانه را موجب تحمیل هزینه‌های بسیار به جامعه و اقتصاد دانست و گفت: جهش تولید زمانی اتفاق می‌افتد که سفره کارگران بزرگ‌تر و پررنگ‌تر شود و با انگیزه و روحیه مضاعف به کار و تلاش در مجموعه‌های تولیدی بپردازند.
هادی ابوی در گفت‌وگو با ایسنا، با تأکید بر حمایت از کارگران کارخانه‌ها و حمایت از تولید داخلی اظهار کرد: یکی از مشکلات تولید عدم حمایت سیستم بانکی است؛ وقتی تولیدکننده نمی‌تواند وام بانک را پرداخت کند، بلافاصله کارخانه بسته می‌شود و با این کار یک خانواده از نان‌خوردن می‌افتند و کارگر خانه‌نشین می‌شود. وی اصلاح و بازنگری قوانین بانکی را خواستار شد و گفت: اگر کارخانه‌ها بسته شوند امرار معاش خانوارهای کارگری به خطر می‌افتد و قدرت معیشت آنها تنزل می‌یابد، از آن طرف درآمدهای دولت نیز محقق نمی‌شود و تولید داخلی دچار وقفه می‌شود.
ابوی به پیامدهای رکود و تعطیلی کارخانه‌ها اشاره کرد و گفت: بیکارشدن کارگر تبعات زیادی برای جامعه دارد. یکی از پیامدها این است که کارگر ناچار می‌شود برای تأمین هزینه‌های زندگی به مشاغل دیگر روی بیاورد و بازار اشتغال تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد؛ پیامد دیگر این است که کارفرما به دلیل بسته‌شدن کارخانه، کارگران را برای بیمه بیکاری معرفی می‌کند؛ در نتیجه سازمان تأمین‌اجتماعی باید مقرری بیمه بیکاری بپردازد. بنابراین تعطیل‌شدن کارخانه‌ها هزینه‌های زیادی هم برای جامعه و هم برای دولت دارد. دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در عین حال با اشاره به نام‌گذاری سال جهش تولید گفت: برای تحقق شعار جهش تولید باید از شعار خارج شویم و حمایت و تقویت تولید داخلی را در عمل نشان بدهیم؛ به‌نحوی که مردم تأثیر رونق تولید را در زندگی خود احساس کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی