[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۰
  • دوره جدید

فرمانده ارشد نظامی ارتش در فارس اعلام کرد: رونمایی از چترهای جدید تیپ ٥٥ هوابرد، روزنامه شیراز نوین

فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد از رونمایی چترهای جدید تیپ ٥٥ هوابرد که توسط کارکنان یگان بارریز این تیپ تولید شده، خبر داد و گفت: این چترها برای اولین بار در پرتاپ نفربر استفاده خواهد شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، امیر ابوالقاسم رضایی در حاشیه بازدید مسئولان از نمایشگاه دستاوردهای نظامی در پایگاه هوایی شهید دوران بیان کرد: این نمایشگاه به همت کارکنان ارتش شامل پایگاه هوایی شهید دوران، مرکز آموزش علوم و فنون، تیپ ٥٥ هوابرد، تیپ ٣٧ زرهی، بیمارستان منطقه‌ای و گردان بهداری برپا شده است.
او ادامه داد: آخرین دستاوردها و امکانات یگان‌های ارتش در سطح استان، تجهیزات الکترونیک و هواپیمای اورهال در این نمایشگاه به بازدید گذاشته شده است.تمهیداتی اندیشیده شده که بازدید از این نمایشگاه به‌صورت مجازی هم قابل‌مشاهده برای عموم مردم باشد.
فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: امروز صنعت دفاعی ما رو به جلو حرکت می‌کند و از تمام صنایع جلوتر است. امیر جعفری، فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران نیز بیان کرد: نمایشگاهی از توانمندی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در فارس در پایگاه شهید دوران برپا شده و آخرین دستاوردهای عملیاتی، تحقیقاتی و پژوهشی به نمایش گذاشته شده است.
او افزود: نیروهای هوایی در تمام زمینه‌ها از نظر عملیاتی، آموزشی و مرکز تحقیقات و جهاد و خودکفایی در پروژه‌های ملی شرکت کرده که نتیجه تعامل با دانشگاه‌های مطرح، پارک‌های علم و فناوری و مرکز تحقیقات خود نیروهای ارتش به‌ویژه نیروی هوایی است. جعفری عنوان کرد: در تمام زمینه‌ها پایگاه‌های ارتش جمهوری اسلامی علاوه‌بر صنعت، توانایی اورهال هواپیماهای در اختیار را دارند.
او با بیان اینکه پایگاه شهید دوران شیراز به‌لحاظ تنوع پرونده‌های مستقر و مراکز اورهال زیادی دارند که بنام و باکیفیت هستند، اظهار کرد: در بازبینی ٤ساله هواپیما یا به‌اصطلاح اورهال، تمام قطعات هواپیما از سیستم‌های مختلف کنترل و برای چهار سال آینده آماده می‌شود.
فرمانده پایگاه هوایی شهید دوران گفت: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی بلافاصله پس از انقلاب تحریم شد و تحریم برای نیروهای مسلح به‌ویژه نیروی هوایی چیز جدیدی نیست و چهل سال می‌شود که تحریم است و این تحریم موجب استقلال بیشتر شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی