[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۸
  • دوره جدید

رئیس اتاق اصناف فارس: در دوران کرونا، از تجربه ارزشمند دوران جنگ بهره بردیم، روزنامه شیراز نوین

از نمایندگان برخی صنوف و تدارک‌چیان جبهه‌های جنگ تقدیر شد. به گزارش روابط‌عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی، هنری شهرداری شیراز، در این برنامه از «سیدمحمود هاشمی»، رئیس مجمع امور صنفی شیراز در زمان جنگ، «مرتضی معجلین» و «جمال زندی» مسئولین ستاد پشتیبانی و جبهه و جنگ استان فارس در دوران دفاع مقدس تقدیر شد.
فرزاد صدری، معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در این آیین گفت: رحمان و رحیم از صفات خداوند هستند که اشاره به بخشندگی و مهربانی او دارند. وی ادامه داد: رحمان را به بخشنده ترجمه می‌کنند؛ کسی که چیزی دارد و بدون عوض می‌بخشد. صنوف مختلف در سال‌های دفاع مقدس ترجمانی از این دو صفت خداوند بودند که هم بدون عوض بخشیدند و هم مهربان بودند. رئیس اتاق اصناف استان فارس گفت: پشتیبانی‌های انجام‌شده توسط اصناف در دوران دفاع مقدس باعث دلگرمی رزمندگان در جبهه‌های جنگ بود و این خدمات تا پایان جنگ ادامه داشت. سیدمحمود هاشمی در برنامه تقدیر از نمایندگان برخی صنوف و تدارکات‌چیان جبهه‌های جنگ با بیان اینکه تصمیم بر پشتیبانی مالی و خدماتی در جبهه‌های جنگ از همان ابتدای جنگ اجرایی شد، بیان داشت: تقاضاهای ارائه خدمات به دست ما می‌رسید و بر اساس حکمی که به ما داده شده بود برنامه‌ریزی برای پاسخگویی به نیازها انجام و خدمات موردنیاز به جبهه‌ها ارسال می‌شد. وی با اشاره به اینکه خدمات‌دهی به جبهه‌ها تا پایان جنگ ادامه داشت، افزود: هرآنچه نیاز بود مانند تانکر آب، نان، خدمات فنی خودرو مانند مکانیکی و صافکاری، فالوده، بستنی و آش سبزی شیرازی و... همگی تهیه و ارسال می‌شد که همه این اقدامات نشانه پشتیبانی مردمی بود و باعث شادی عزیزان حاضر در جبهه جنگ می‌شد. هاشمی با تأکید بر اینکه با رشادت رزمندگان و پشتیبانی مردمی در پشت جبهه یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتاد، عنوان داشت: کارهایی که ما انجام می‌دادیم در برابر حضور رزمندگان شاید هیچ بود اما هدف این بود که رزمندگان بدانند که تنها نیستند و پشت جبهه مردم به یاد آنها هستند.
رئیس اتاق اصناف استان فارس با مقایسه خدمات اصناف در دوران دفاع مقدس و کرونا گفت: امروزه هم در دوران کرونا، از تجربه شیرین و ارزشمند دوران جنگ بهره بردیم و اتحادیه‌ها در حد توان به کمک و یاری‌رسانی به بیمارستان‌ها و کادر پزشکی پرداختند و دینی که کادر سلامت به گردن ما داشتند باعث شد خدماتی مانند زمان جنگ را به کادر پزشکی ارائه کنیم.
وی راه‌حل مشکلات را انجام کار به‌صورت مردمی دانست و افزود: حاکمیت و نمایندگان مجلس الگوی مردم باشند و کار به شکلی انجام شود که مردم ناامید نشوند و اگر همگی دست به دست هم دهیم تحریم‌های خارجی کم‌اثر خواهند شد. برای مثال در سیل سال گذشته اصناف وارد شدند و همگی به کمک مردم شتافتند. در مورد دیگر بر اساس دستور ستاد ملی کرونا مالکان و مستأجران باید با هم صلح و سازش کنند که اتاق اصناف در این مسیر قدم‌های خوبی برداشت و باعث حل مشکل مستأجران شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی