[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۴۳
  • دوره جدید

سم‌زدایی ریه با چند دمنوش، روزنامه شیراز نوین

ریه یکی از مهم‌ترین اندام‌های داخلی است که درست کارکردن آن نقش مهمی در سلامت دارد. با نزدیک‌شدن به هوای سرد احتمال آلودگی هوا و سرماخوردگی افزایش پیدا می‌کند. در اینجا چند دمنوش مفید برای پاکسازی ریه معرفی می‌کنیم.
به گزارش بهداشت‌نیوز، پیش از آنکه آلودگی هوا مشکلات جدی‌تر دستگاه تنفسی را  نشان دهد، لازم است راهکارهای مناسبی برای مقابله با آن به کار گرفته شود. هنگام بالارفتن سطح آلودگی هوا در برخی از فصول و روزها با مصرف برخی انواع نوشیدنی‌ها می‌توان سموم را از ریه‌ها پاک کرد.
 ازجمله این نوشیدنی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 دمنوش لیمو و عسل و زنجبیل
زنجبیل دارای خواص ضدالتهابی است که می‌تواند سرفه و احتقان را کاهش دهد. همچنین عسل از سرفه‌های متوالی جلوگیری و لیمو به دلیل دارابودن ویتامین C سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. نوشیدن این دمنوش ریه‌ها را به‌طور طبیعی پاک‌سازی می‌کند.
چای سبز
این دمنوش علاوه بر آنکه به کاهش وزن کمک می‌کند، حاوی آنتی‌اکسیدان است که مواد سمی را از بدن دفع می‌کند و گوارش را بهبود می‌بخشد.
نوشیدنی زردچوبه و زنجبیل
خواص دارویی زردچوبه در کنترل سرفه، احتقان و سرماخوردگی تأیید شده‌ است. کورکومین موجود در زردچوبه خواص ضدالتهابی، آنتی‌اکسیدانی و ضدسرطانی دارد. همچنین زنجبیل حالت تهوع را برطرف می‌کند و احتقان را کاهش می‌دهد.
چای ماسالا
این دمنوش از سال‌ها قبل در درمان بیماری‌هایی مانند سرفه، سرماخوردگی، احتقان و مشکلات تنفسی کاربرد داشته‌ است. در آماده‌سازی این دمنوش ترکیب‌های دیگری از زنجبیل و دارچین استفاده می‌شود که این مواد نیز خاصیت ضدالتهابی دارد. این دمنوش گلو را صاف می‌کند و از میزان التهاب آن می‌کاهد.
دمنوش ریشه شیرین‌بیان
ریشه شیرین‌بیان به کاهش سرفه و احتقان کمک می‌کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد دمنوش شیرین‌بیان خاصیت ضدویروسی و ضدمیکروبی دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی